امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80225
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
الناز فطیر، دبیر نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این ...

الناز فطیر، دبیر نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این جشنواره با حضور دانش‌آموزان 20 استان کشور در حال برگزاری است.

وی افزود: در این جشنواره یک هزار گروه دانش‌آموزی در سه بخش به رقابت می‌پردازند؛ این سه بخش شامل سمینارها، مسابقات علمی و غرفه‌های دانش‌آموزی هستند.

فطیر با بیان اینکه 100 غرفه در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد:‌ این دانش‌آموزان در مرکز همایش‌های بین‌‌المللی دانشگاه شهید بهشتی به مدت 2روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

دبیر نهمین جشنواره پروژه‌ای دانش‌آموزی ادامه داد: در بخش سمینارهای علمی 468 گروه در دانشکده اقتصاد با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و حدود 14 گرایش رباتیک، سازه‌های ماکارانی، هوافضا در شاخه‌های گلایدر، پاورکرافت، راکت آبی، ماشین‌های کمی‌کار و مسابقات دیگری مانند پرواز بالن، ابرحباب یا ساخت حباب‌های غول‌پیکر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به نحوه انتخاب برگزیدگان این جشنواره گفت: از بین هزار گروهی که در این جشنواره شرکت‌کرده‌اند، 70 گروه در مراسم اختتامیه توسط داوران دانشگاه شهید بهشتی برگزیده می‌شوند و از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

وی گفت: حدوداً در این جشنواره 3 هزار دانش‌آموز شرکت کردند که امروز جمعه مراسم اختتامیه این جشنواره برگزار خواهد شد.

فطیر اضافه کرد: ‌مراسم اختتامیه این جشنواره در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار و از دانش‌آموزان برگزیده تقدیر به عمل خواهد آمد.

دبیر نهمین جشنواره پروژه‌ای دانش‌آموزی ارزیابی کلی این جشنواره را نسبت به گذشته مثبت دانست و تصریح کرد: نسبت به سال گذشته تعداد دانش‌آموزان هم از لحاظ کمی و هم کیفی افزایش داشته است.

وی ادامه داد: به واسطه کیفیت خوب برگزاری، دانش‌آموزان شهرستانی بیشتر شرکت داشته‌اند و آن‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران مستقر شدند؛ در سال‌های گذشته مانند امسال داوری‌ها توسط اساتید دانشگاه شهید بهشتی انجام می‌شود و از لحاظ کیفی سطح کار بالا است.

فطیر در پایان گفت: دانش‌آموزان از طریق سایت اینترنتی تبیان از سیزدهم آبان سال گذشته ثبت‌نام کردند و در این مدت از ما هدایت و مشاوره اینترنتی گرفتند و کار به نتیجه رسید و در این جشنواره کارهای‌شان به صورت حضوری ارائه شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار