امروز : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
۰۳:۵۳
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80226
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
صالح اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با بیان اینکه امنیت شغلی خبرنگاران یکی از دغدغه‌هایی است که طی دهه‌های اخیر با آن مواجه شده‌ایم، اظهار ...

صالح اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با بیان اینکه امنیت شغلی خبرنگاران یکی از دغدغه‌هایی است که طی دهه‌های اخیر با آن مواجه شده‌ایم، اظهار داشت: این در حالی است که حرفه خبرنگاری و روزنامه‌نگاری یکی از مشاغل سخت و زیان‌آور در دنیا محسوب می‌شود.

رئیس بسیج رسانه تهران با بیان اینکه براساس ماده 46 قانون مطبوعات مدیران مسئول مؤظفند تمام کارکنان خود را بیمه کنند، افزود: متأسفانه این قانون در کشور به خوبی اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر این قانون به درستی به اجرا می‌رسید بسیاری از دغدغه‌های اهالی مطبوعات و رسانه برطرف می‌شد.

اسکندری با بیان اینکه متولی اجرای این قانون معاونت مطبوعاتی ارشاد است، اضافه کرد:‌ معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت یازدهم در اوایل فعالیت خود پیگیری 30 ماده از قانون مطبوعات را جزو برنامه‌های خود اعلام کرد و انتظار بود که بعد از گذشت حدود 9 ماه از فعالیت این معاونت در دولت جدید ثمره این تلاش را ببینیم.

رئیس بسیج رسانه تهران خاطرنشان کرد: این در حالی است که امروز برخی از روزنامه‌ها همچنان با خبرنگاران به صورت قراردادهای کوتاه‌مدت یا حق‌التحریر کار می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار