امروز : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 22
۱۵:۱۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80230
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پنجمین المپیاد کشوری دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو صبح امروز با حضور بیش از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پنجمین المپیاد کشوری دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو صبح امروز با حضور بیش از 25 هزار دانش‌آموز دختر و پسر مقطع متوسطه رشته‌های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در سراسر کشور برگزار شد.

امیر قربانعلی، دبیر پنجمین المپیاد کشوری دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در این خصوص، اظهار داشت: این المپیاد پنجمین المپیاد دانش‌آموزی نانو است که به صورت همزمان در 117 شهرستان در سراسر کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: 25 هزار و 797 دانش‌آموز مقطع متوسطه در کل کشور در این آزمون شرکت کردند که شامل دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی فیزیک و علوم تجربی است و از این تعداد 17 هزار و 271 دانش‌آموز دختر و 8526 دانش‌آموز پسر شرکت کرده‌اند.

قربانعلی در خصوص منابع این المپیاد افزود: 250 مقاله آموزشی در خصوص نانو در سایت باشگاه دانش‌آموزی نانو به نشانی www.nanoclub.ir قرار دارد که به عنوان منابع آزمون برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است و علاوه بر آن در سال گذشته نیز 600 سمینار آموزشی نیز با کمک 200 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در سراسر کشور برگزار شد که به عنوان منابع این المپیاد استفاده می‌شود.

دبیر پنجمین المپیاد کشوری دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو به چگونگی برگزاری آزمون اشاره کرد و گفت: این آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن امروز 5 اردیبهشت برگزار شد و دانش آموزان به 60 سؤال تئوری پاسخ دادند که 30 برگزیده المپیاد کشوری به مرحله دوم راه پیدا می‌کنند.

* مرحله دوم المپیاد نانو در مردادماه برگزار می‌شود

وی ادامه داد: مرحله دوم المپیاد نانو یک اردوی علمی و آموزشی 10 روزه است که در مردادماه در یکی از مراکز تحقیقاتی و به احتمال زیاد در سازمان پژوهشی ایران برگزار خواهد شد و در این دوره دانش‌آموزان دوره آزمایشگاهی از ساخت مواد و کاربرد نانو را آموزش دیده و دوره‌های شبیه‌سازی نانو را طی می‌کنند و یک آزمون تئوری، عملی و آزمایشگاهی برگزار ‌شده و نفرات برتر معرفی می‌شود.

قربانعلی به جوایز این المپیاد اشاره کرد و افزود: به 3 نفر اول این المپیاد نشان طلا، 3 نفر دوم نقره و 3 نفره سوم برنز و به 3 نفر بعدی دیپلم افتخار اهدا می‌شود.

* هزار دانش آموز تهرانی در المپیاد نانو شرکت کردند

وی تعداد شرکت‌کنندگان در المپیاد نانو در تهران را هزار دانش آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه برشمرد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته المپیاد با یک رشد 25 درصدی همراه بوده است و آزمون دانش‌آموزان تهرانی نیز در دبیرستان البرز برگزار شد.

دبیر پنجمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو به اهداف برگزاری این المپیاد اشاره کرد و افزود: با هدف اینکه دانش‌آموزان در عرصه صنعت نانو وارد شوند، باشگاه‌های آزمایشگاهی نانو در 7 استان راه‌اندازی شده است و این المپیاد در سطح کشور برگزار می‌شود.

قربانعلی با بیان اینکه این المپیاد همچنان به صورت آزمایشی برگزار می‌شود، گفت: برگزیدگان این المپیاد از معافیت‌هایی مثل خدمت سربازی و ورود بدون کنکور به دانشگاه مثل سایر المپیادها برخوردار نیستند؛ اما با توجه به علاقمندی دانش‌آموزان این قابلیت وجود دارد که آنها از این مزایا بهره‌مند شوند و انتظار می‌رود شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش مساعدت لازم در این خصوص را داشته باشد.

* از پژوهش‌های دانش‌اموزان در خصوص نانو حمایت می‌شود

دبیر پنجمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو به برنامه‌های معاونت نانو برای دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: علاوه بر برگزاری المپیادها و سمینارها، توسعه آزمایشگاهی دانش‌آموزی و حمایت از پروژه‌های دانش‌آموزی از برنامه‌های مهم است و در کنار حمایت‌های آموزش و پرورش، ستاد نانو نیز از پژوهش‌های دانش‌آموزی نانو حمایت‌ می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها