امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80242
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی کشور به مدت 2 روز در دانشگاه شهید بهشتی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی کشور به مدت 2 روز در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار و نفرات برتر معرفی می‌شوند.

*حضور 100 غرفه دانش‌آموزی در این جشنواره

در این جشنواره حدود 100 غرفه در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد تا در فضای مناسب نسبت به ارائه طرح و پژوهش‌هایی که ماه‌ها و سال‌ها روی آنها کار کرده بودند، مبادرت کنند.

شور و هیجان خاصی در بین غرفه‌ها و سالن‌های برگزاری جشنواره برپا بود و رقابتی ناب و علمی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد؛‌ با هر کدام از دانش‌آموزان که هم صحبت می‌شویم آنقدر خوب و کامل توضیح می‌دهد که آینده‌ای روشن را در چشمان آن‌ها می‌توان دید.

*عدم حضور مسئولان آموزش و پرورش در جشنواره

جشنواره به خوبی هر چه تمامتر در حال برگزاری است اما یک نکته آزاردهنده در این بین وجود دارد؛ گویی مسئولان آموزش و پرورش خود را از چنین برنامه‌هایی مستثنی می‌دانند و تا کنون مسئولی از آموزش و پرورش برای بازدید از غرفه‌ها و تشویق و ترغیب آنها حضور نیافته است.

*آموزش و پرورش 15 میلیون برای اسکان دانش‌آموزان گرفت

الناز فطیر، دبیر نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ در خصوص موضوع اسکان دانش‌آموزان شهرستانی گفت: آموزش و پرورش در بحث اسکان دانش‌آموزان شهرستانی به ما کمک نکرد و بابت اسکان آنها در اردوگاه شهید باهنر تهران 15 میلیون تومان هزینه دریافت کرد.

وی افزود: بابت سه شب اسکان این دانش‌آموزان در اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش این هزینه را دریافت کرد ضمن اینکه مسئولان اردوگاه اعلام کرده بودند هیچگونه تخفیفی هم نمی‌دهند اما با نامه‌نگاری‌های فراوان در نهایت 15 درصد تخفیف به ما داده شد.

به گزارش فارس، دانش‌آموزان دبستانی، راهنمائی و متوسطه از اقصی‌نقاط کشور یک تحقیق علمی، پروژه علمی و یا یک اختراع جدید را با خود به نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی آورده‌اند.

*اعلام طرح و پژوهش‌های ناب جشنواره

از تحقیقات جالب این جشنواره که توسط دانش‌آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی انجام شده است می‌توان به تهیه خمیر دندان جادویی، دهان‌شوی طبیعی، تولید تخم‌مرغ‌های دو زرده با قابلیت اثر گذاشتن روی انسان و به دنیا آمدن نوزاد با چشمان سبز، ساخت ماسک بیونانوسلولز، کاهش قند خون، چرخه آب، تاثیر رنگ محیط بر رفتار خرگوش، رباط‌های جاسوس و تونل‌کن، پرورشگاه اتوماتیک برای کرم خاکی و درمان سوختگی‌ها اشاره کرد.

نکته جالب توجه حضور بیشتر دانش‌آموزان دختر و دانش‌آموزان شهرستان‌های مختلف کشور در این جشنواره است، به نظر با گسترده کردن برگزاری چنین جشنواره‌هایی دیگر دانش‌آموزان کشور را هم می‌توان برای حضور و تحقیق و پژوهش ترغیب کرد که بی‌شک با این کار فردای کشورمان ساخته می‌شود.

همچنین در محوطه باز دانشگاه شهید بهشتی تعداد دیگری از دانش‌آموزان مشغول تست موشک‌های آبی خود هستند که با ابزارآلات بسیار معمولی همچون قوطی‌های نوشابه و چند تخته چوب و یک چتر موفق به ساخت موشک‌های آبی شدند.

الناز فطیر، دبیر نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص همکاری دیگر نهادها برای برگزاری این جشنواره تصریح کرد: مراکز مختلف مانند وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری، ‌سازمان استعدادهای درخشان و  دانشگاه شهید بهشتی در بحث اجرا و محتوا کمک کردند و آموزش و پرورش در بحث اطلاع‌رسانی به این موضوع کمک کرد.

به گزارش فارس، اختتامیه نهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی امروز جمعه در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی و با معرفی70 گروه دانش‌آموزی برتر به کار خود پایان خواهد داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار