امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80249
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره‌های پروژه‌های دانش‌آموزی عصر امروز با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره‌های پروژه‌های دانش‌آموزی عصر امروز با حضور سیدحسین هاشمی استاندار تهران،‌محمدمهدی تهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، خسرو داودی مدیر مرکز یادگیری تبیان و جمعی از دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این جشنواره در تالار ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در سخنانی اظهار داشت: دوره دانش‌آموزی یکی از بهترین دوره‌های زندگی انسان‌ها است و اگر شما والدین به دوره‌های دانش‌آموزی خود برگردید و خاطرات فراموش نشدنی آن را به یاد آورید آرزو می‌کنید آن دوران تکرار شود.

وی ادامه داد: آینده کشور نظام و مدیریت در همه زمینه‌ها به دست شما دانش‌آموزان است و رئیس جمهور کشورمان در روز آغاز مدارس اظهار داشت دانش‌آموزان نقد سازنده کنند و دولت تدبیر و امید اعتقاد دارد فضا باید برای دانش‌آموزان که آینده‌سازان کشور هستند باید باز باشد تا توانمندی‌های خود را نشان دهند.

هاشمی افزود: در همه کشورهای پیشرفته این فضا را ایجاد می‌کنند تا دانش‌آموزان خلاقیت‌های خود را نشان دهند و مدیریت کشور از این نسل جوان استفاده کند و آنها در مسیر مشخصی قرار گیرند و دولت تدبیر و امید نیز در سیاست خود این موضوع را تدوین کرده و از آن حمایت می‌کند.

استاندار تهران به آسیب‌های پیرامونی اشاره کرد و گفت: در شهرهای بزرگ که در آن زندگی می‌کنیم سلامت همه به ویژه کودکان به خاطر آلودگی هوا و آسیب به محیط زیست در خطر است و شما دانش‌آموزان نقش زیادی در کمک به آن دارید و تک‌تک شما در مدرسه، خانه، کوچک و خیابان محل زندگی خود در حفاظت و تمیزی این مکان‌ها نقش ارزنده‌ای دارید.

وی به کشور ژاپن اشاره کرد و گفت: در ژاپن خیابان‌ها و کوچه‌ها را دانش‌آموزان تمیز نگه می‌دارند و اجازه به خطر افتادن محیط زیست را نمی‌دهند و شما می‌توانید به عنوان نیروی بسیار مؤثر به بزرگتر‌ها تذکر دهید.

استاندار تهران افزود:‌بنده پیشنهاد دارم که یک طرحی در سطح تهران به صورت پایلوت توسط دانش‌آموزان به عنوان استان‌یار دولت ایجاد شود.

هاشمی به بحث اخلاق اشاره کرد و اضافه کرد:‌ فرهنگ و نظام به عنوان اخلاق اجتماعی و شهری در جامعه مطرح است و از شما دانش‌آموزان تقاضا دارم حرمت معلمان، پدر و مادر خود را به عنوان یک اصل در ذهن پرورش داده و به آن پایبند باشید.

هاشمی با توصیه به دانش‌آموزان به ارتباط با خدا گفت:‌ هر موفقیتی که به دست می‌آورید آن را از جانب خدا بدانید و احترام پدر و مادر را به عنوان وظیفه اصلی از خود دور نکرده و افرادی که به شما خدمت کرده یا درس داده‌اند را مورد احترام قرار دهید و اگر احساس کردید نظری دارید آن را مطرح کنید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها