امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8025
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 117
فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ثبت نام ...

فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ثبت نام هاشمی در سن 80 سالگی و عدم کناره‌گیری احمدی‌نژاد از قدرت پس از 8 سال ریاست ‌جمهوری و تحمیل نماینده خود به مردم اظهار داشت: اصلاح‌طلبان با توجه به انزجاری که بعد از فتنه سال 88 توسط مردم از آنها شکل‌ گرفت، به دنبال یک تنفس مصنوعی برای احیای مجدد مجموعه خود بودند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان با تجمیع افکار مجموعه خود به این نتیجه رسیدند که از آقای هاشمی رفسنجانی که مانند نردبانی بر زمین افتاده و کارایی خود را از دست داده بود، به عنوان کاندیدای مورد حمایت خود استفاده مجدد کنند تا این نردبان افتاده مجدداً برپا شود و از آن بالا روند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ملت ایران آقای هاشمی رفسنجانی را در همان سال 88 هم از صحنه سیاست و هم از نماز جمعه کنار گذاشتند، خاطرنشان کرد: تنها عامل حفظ جایگاه آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وجود مقام معظم رهبری بودند که به دلیل خدماتی که وی در دوران مبارزات انقلاب داشت، این مقام را به وی اعطا کردند و هاشمی در صحنه باقی ماند.

* حضور مجدد هاشمی رفسنجانی در صحنه انتخابات قابل پیش‌بینی بود

آلیا با بیان اینکه حضور مجدد هاشمی رفسنجانی در صحنه انتخابات قابل پیش‌بینی بود، تصریح کرد: تحلیل بسیاری با توجه به شواهد گذشته، از ماه‌ها قبل مشخص بود که قطعا هاشمی مجددا به صحنه انتخابات وارد خواهد شد، اما وی می‌خواست که این هزینه را به دیگران تحمیل کند.

وی ادامه داد: این در حالی بود که حتی اطرافیان هاشمی شایعه کردند که برخی مراجع از وی خواسته‌اند تا نامزد ریاست جمهوری شود که تکذیب هم شد و وی موفق نشد که هزینه آمدن خود را بر دوش شخصیت‌های عالیرتبه نظام و یا مراجع شیعه تحمیل کند.

نماینده تهران افزود: یک زمانی هاشمی گفت که باید ببینیم که نظر رهبری در مورد آمدن من به صحنه انتخابات چیست، اما به هر حال هاشمی آمد و در واقع این آمدن بیشتر تلاش اصلاح‌طلبان بود.

* در حال حاضر هاشمی نامزد اصلاح‌طلبان شکست ‌خورده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر آقای هاشمی نامزد اصلاح‌طلبان شکست ‌خورده است، اضافه کرد: این در حالی است که برخی از کسانی که عنوان اصولگرایی را یدک می‌کشند، تمایل به اصلاح‌طلبان دارند و وی نامزد آن دسته از اصولگرایان است.

* هاشمی قطعاً می‌داند که در کهنسالی توان اداره کشور را ندارد

آلیا گفت: آقای هاشمی امروز به صحنه انتخابات ریاست جمهوری آمده و قطعاً وی بیش از هر فرد دیگری می‌داند که دیگر در کهنسالی توان اداره کشور را ندارد، چراکه قرارگیری در منصب قوه مجریه و کارهای اجرایی نیازمند پویایی فکر و توان جسمی بالاست.

وی با اشاره به دوران ریاست جمهوری هاشمی در سازندگی خاطرنشان کرد: ملت ایران در دوران سازندگی از نزدیک شاهد سیاست‌های هاشمی که توسعه منهای عدالت بود، بودند و همین خط مشی‌ سبب شد که تکنوکرات‌ها بر سر کار بیایند و مردم خاطره خوشی را از آن دوران ندارند.

نماینده تهران با اشاره به نامه معروف بدون سلام و السلام هاشمی به مقام معظم رهبری تصریح کرد: امروز پرچمی را که مجددا هاشمی در دست گرفته با خط قرمزهای مردم تقابل دارد و این پرچم ادامه همان راه و همکاری با عناصر افراطی، اصلاحات و فتنه‌گران است. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ثبت‌نام 686 کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: سؤال اساسی که در حال حاضر ملت ایران مطرح می‌کنند این است که چنانچه در میان 686 کاندیدایی که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند خود یا فرزندانشان در انتخابات سال 88 موضع‌گیری ‌کرده و دارای اتهام بودند، آیا باز هم شورای نگهبان آنها را تأیید صلاحیت می‌کرد و این مسئله‌ای‌ است که شورای نگهبان باید پاسخگوی آن باشد.

* دولت دهم کاستی‌ها را جبران کند

آلیا با اشاره به عدم کناره‌گیری احمدی‌نژاد از قدرت پی از 8 سال ریاست جمهوری و تحمیل نماینده خود به ملت گفت: آقای احمدی‌نژاد در دولت نهم عملکرد مثبتی داشتند، اما اشکالاتی در اوایل دولت دهم پیش آمد که جا دارد وی در اواخر دولت خود سعی کنند تا کاستی‌ها را برطرف و جبران کند.

* متأسفانه امروز احمدی‌نژاد راه دیگری را در پیش گرفته‌ است

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز مشاهده می‌شود که آقای احمدی‌نژاد راه دیگری را در پیش گرفته‌ است، افزود: براساس قانون نمی‌شود که فردی با جایگاه حقوقی از یک نامزد حمایت کند و توجیه رئیس جمهور در این زمینه خلاف قانون است.

نماینده تهران ادامه داد: بر فرض اینکه هیچ کدام از این اشکالات قانونی هم وجود نداشته باشد، آیا وی هزینه‌ فایده این حمایت را کرده که از چه کسی و با آن شیوه در وزارت کشور حمایت کرد.

* احمدی‌نژاد به توصیه‌های دلسوزان نظام توجه نکرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دلسوزان نظام  توصیه‌هایی را در این ارتباط با وی داشته‌اند که حمایت‌های اینگونه، از افراد مسئله‌دار، بیش از این ادامه پیدا نکند، اما وی مجددا به این مطالب نیز توجه نکرد.

* انتظار است که احمدی‌نژاد دولت خود را با آرامش به پایان برساند 

آلیا با بیان اینکه همه از احمدی‌نژاد انتظار دارند که دولت خود را با آرامش به پایان برساند، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری امروز ما نباید خوراک از داخل کشور برای بیگانگان درست شود و آنها با سرمایه‌های خود نظام، علیه این نظام فعالیت کنند، اما متأسفانه وی توجهی به این مطالبه اساسی نکرد و در آخرین دقایق ثبت‌نام‌های کاندیدای ریاست جمهوری آن فضا را در وزارت کشور به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است شورای نگهبان نه تنها این شخص خاص و بلکه 686 کاندیدایی که برای ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند و دارای مواضعی خاص باشند، تأیید صلاحیت نخواهد کرد، چراکه تأیید آن، با روح قانونی اساسی و قسم‌هایی که مسئولان در آینده می‌خورند، مغایرت دارد.

* مقام معظم رهبری اجازه نخواهند داد که در راه درخشان انقلاب اسلامی انحرافی به وجود آید

نماینده تهران در پایان یادآور شد: این خط نشان می‌دهد، همان طور که دلسوزان و اندیشمندان انقلاب پیش‌بینی کردند جریاناتی در پیش رو است که در پشت صحنه آن با عوامل فتنه و انحراف دوشادوش آنها همکاری دارند، اما بدانند با راهبری که مقام معظم رهبری در روند انقلاب دارند، موفق نخواهند شد، چراکه ایشان فرموده‌اند که تا من زنده هستم، اجازه نخواهم داد که در راه درخشان و شفاف انقلاب اسلامی انحرافی به وجود آید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها