امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80264
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «القدس العربی» وزیر مسکن رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با  رادیو اسرائیل، خواستار گسترش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «القدس العربی» وزیر مسکن رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با  رادیو اسرائیل، خواستار گسترش شهرک‌سازی در کرانه غربی شد. وی این اقدام را در جواب توافق جنبش فتح و گروه حماس، ذکر کرد.

«اوری آریل» بعنوان تندروترین عضو کابینه نتانیاهو و عضو حزب لیکود، در ادامه گفت «ما باید پروژه‌های شهرک‌سازی خود را در نوار غربی به پیش ببریم و اسرائیل باید سلطه خود نسبت به منطقه «C» را تکمیل کند».

منطقه  «C» در نوار غربی  واقع شده که بیشترین مناقشات بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی بر سر این نقطه است و در سال‌های اخیر بیشتر حجم شهرک‌سازی در این منطقه رخ داده است. این منطقه 60درصد کرانه غربی رود اردن را در بر دارد.

طبق قرار داد اسلو دوم، که بین جنبش فتح و رژیم صهیونیستی منعقد شد، کرانه غربی رود اردن به سه منطقه A، B و C تقسیم شد که منطقه A کاملا تحت سلطه طرف فلسطینی است و منطقه B  از جنبه اداری در اختیار فلسطینی ها و از جنبه امنیتی تحت سلطه اسرائیل قرار دارد و منطقه C  هم از لحاظ اداری و هم امنیتی تحت سیطره اسرائیل قرار گرفته است.

اسرائیل روزانه خانه‌های فلسطینیان در این منطقه را تخریب و در عوض شهرک‌های صهیونیست نشین را گسترش می‌دهد که این موضوع با توافقات تابستان گذشته بین طرفین در ضدیت بوده است. این شهرک سازی‌ها از سوی اتحادیه اروپا و همچنین دولت آمریکا نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

این گفته‌های وزیر مسکن اسرائیل که خود از ساکنین شهرک‌های صهیونیستی است، در راستای خشم صهیونیست‌ها از توافق انجام گرفته بین حماس و فتح، بیان می‌شود. حماس و فتح طبق توافقی، برای تشکیل دولت وحدت ملی در نوار غزه و نوار غربی رود اردن به نقطه نظر مشترک رسیده‌اند که این موضوع با ناراحتی آمریکا و خشم اسرائیل همراه شده است. 

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها