امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80266
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه روز گذشته موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در کوی «وادی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه روز گذشته موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در کوی «وادی السایح» شهر حمص انجام دهند تا به این ترتیب بر اغلب نقاط مسکونی این کوی تسلط یابند.

در این ارتباط گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه به نزدیکی کلیسای «مار میخاییل» در ورودی شرقی کوی الحمیدیه در بخش قدیمی شهر حمص رسیده‌اند.

از منطقه «جب الجندلی» نیز خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، با تسلط بر سالن ورزشی و باشگاه «الجلاء» که مشرف به بوستان «باب الدریب» است، در آستانه تصرف منطقه باب الدریب قرار گیرند که از مهمترین کوی‌های قدیمی شهر حمص است.

یک منبع میدانی سوری در این ارتباط توضیح داد که این بوستان خط تماس و درگیری بین نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح پناه گرفته در منطقه قدیمی حمص قرار دارد و هم اکنون زیر آتش یگان توپخانه است.

از کوی «باب هود» نیز گزارش شده که نیروی هوایی ارتش سوریه با هدف گشودن راه برای نفوذ یگان پیاده نظام ارتش به این منطقه مواضع گروه‌های مسلح در آن را به شدت هدف قرار داده است.

اما در کوی «جوره الشیاح» در غرب شهر قدیمی حمص پیشروی ارتش سوریه به آرامی صوت می‌گیرد، چراکه این منطقه که جزو مناطق قدیمی و تاریخی حمص است، دارای کوچه‌های تنگ و باریک است و عناصر مسلح در خانه‌های آن سنگر گرفته‌اند و همین پیشروی ارتش را کُند کرده است. علاوه بر اینکه این کوی از حمله مناطقی است که گروه‌های مسلح در آنها استحکامات بسیاری قرار داده‌اند.

درحالی که کوی «الوعر»، در مسیر حمص ـــ طرطوس،‌ در غربی‌ترین نقطه شهر حمص درگیری‌های نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح لحظه‌ای قطع نمی‌شود.
 
 اما از اردوگاه آوارگان فلسطینیان «یرموک» در جنوب دمشق خبر می‌رسد که پس از 15 روز، روز گذشته مقداری کمک‌های غذایی وارد این اردوگاه شد تا بین اهالی در محاصره آن توزیع شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها