امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80267
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش‌ها حاکی است در حالی که 95 درصد از عملیات جستجوی بستردریا برای هواپیمای مفقود شده کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش‌ها حاکی است در حالی که 95 درصد از عملیات جستجوی بستردریا برای هواپیمای مفقود شده کشور مالزی تکمیل شده هنوز کوچکترین نشانه‌ای که بتواند راهگشای این معمای بین‌المللی باشد، یافت نشده است.

این هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ 777 متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی با 239 مسافر و سرنشین بامداد روز 8 مارس از کوالالامپور ـ پایتخت مالزی ـ به سوی پکن، پایتخت چین، پرواز کرد، اما پس از عبور از خاک مالزی و هنگامی که بر فراز خلیج تایلند در حال پرواز بود از صفحه رادار محو شد. دو مسافر ایرانی هم در این پرواز بوده‌اند.

عملیات تجسس برای یافتن این هواپیما که به معمایی در سطح بین‌المللی تبدیل شده تا کنون نتیجه‌ای در بر نداشته است. تحلیل اطلاعات ماهواره‌ای نشان می‌دهد که آخرین موقعیت هواپیما در غرب بندر پرت استرالیا بوده است.

مرکز هماهنگی عملیات جستجوی استرالیا روز جمعه اعلام کرد که زیردریایی بدون سرنشین این کشور 95 درصد از عملیات تجسس در منطقه 120 مایل مربعی را به اتمام رسانده اما هنوز هیچ نشانه کمک‌کننده‌ای نیافته است.

زیردریایی بی‌سرنشین بولفین ـ 21، متعلق به نیروی دریایی آمریکا که حدود پنج متر طول و 750 کیلوگرم وزن دارد می تواند نقشه سه بعدی از کف اقیانوس و اشیاء باقی مانده در بستر دریا تهیه کند. این زیردریایی در مناطقی به عمق اقیانوس فرستاده می‌شود که قبلا سیگنال‌های احتمالی متعلق به جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده دریافت شده بود.

منطقه تحت جستجوی این زیردریایی محوطه‌ای دایره‌ای به شعاع 6 مایل، در عمق 2.8 مایلی آبهای سرزمینی غرب استرالیا را در برمی‌گیرد. جستجوی این مناطق، طبق برنامه‌ریزی‌ها تا چند روز آینده به اتمام خواهد رسید.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مرکز هماهنگی عملیات جستجوی استرالیا طی بیانیه‌ای اعلام کرد:: «در صورتی که اطلاعات به دردبخوری یافت نشود، بولفین ـ 21 بررسی مناطق مجاور این شعاع 10 کیلومتری را در دستور کار قرار خواهد داد.»

در این بیانیه به ادامه همکاری‌های این مرکز استرالیایی با کشورهای مالزی، آمریکا و چین اشاره شده است. بیانیه مورد ذکر افزوده است: «ما در حال حاضر مشورت‌های نزدیکی با همکاران بین‌المللی خود داریم تا عملیات تجسس در آینده را ادامه دهیم.»

دیوید جانستون، وزیر دفاع استرالیا گفته است احتمال دارد هفته آینده بیانیه‌ای درباره مرحله بعدی عملیات تجسس برای یافتن این بوئینگ 777 صادر شود.

وی گفته ممکن است در مرحله بعدی از تجهیزات قدرتمندتری استفاده شود که در مقایسه با بولفین ـ 21 قدرت بیشتری برای نفوذ به عمق دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها