امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8027
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 198
محمد ضیاء انصاف در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان واسط اظهار داشت: روابط اقتصادی بین عراق و جمهوری اسلامی ...

محمد ضیاء انصاف در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان واسط اظهار داشت: روابط اقتصادی بین عراق و جمهوری اسلامی ایران درپی سرنگونی رژیم گذشته به بالاترین سطح خود رسید و یکی از نمونه های ارتقای این روابط نیز همان اتاق بازرگانی استان واسط است که روابط و همکاری و فعالیت مشترکی با اکثر اتاق های بازرگانی در ایران بویژه اتاق بازرگانی استان مرزی ایلام در مجاورت با استان واسط دارد.

وی تصریح کرد: هیئت های تجاری دو کشور ایران و عراق سفرهای دوجانبه ای را به طور مستمر انجام می دهند که آخرین آن سفر یک هیئت از اتاق بازرگانی استان واسط به تهران برای شرکت در نمایشگاه بین المللی تهران به منظور آگاهی از آخرین دستاوردها و پیشرفت های ایران در زمینه کشاورزی و صنعتی و سایر زمینه ها بود.

انصاف ابراز امیدواری کرد که آینده روابط اقتصادی بین دو کشور به سطح صادرات و واردات فقط محدود نشود، بلکه در مسیر مشارکت موثر و فعال در بخش های سرمایه گذاری برای استفاده از تجربیات ایران خصوصا در بخش های کشاورزی و صنعتی و نفتی و همچنین سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز و توسعه ساختار زیربنایی حرکت کند.

وی از دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و عراق خواست تا کنسولگری را در استان واسط افتتاح کنند که مسئولیت سازماندهی چرخه تجاری و سرمایه گذاری و تسهیل امور تجار و بازرگانان دو کشور را برعهده گیرد، خصوصا که استان واسط مرزهای مشترک با ایران دارد و بزرگترین گذرگاه مرزی برای ورود و خروج کالا را دارا است.

بر اساس این گزارش عراق مقادیر زیادی مواد غذایی بسته بندی شده، نوشیدنیهای گازدار، گوشت، روغن های نباتی و پنیر و همچنین وسایل خانگی و دستگاه‌های الکترونی از طریق گذرگاه‌های مرزی مشترک از ایران وارد می کند که مهمترین گذرگاه،زرباطیه در استان واسط است،روزانه ده‌ها کامیون از طریق این گذرگاه وارد عراق شده و باعث ارتقای تجارت بین عراق و ایران است؛ امری که بیانگر قدرت اقتصاد دو کشور همسایه است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار