امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80298
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوری المالکی نخست وزیر عراق در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه المیادین با اشاره به اینکه دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نوری المالکی نخست وزیر عراق در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه المیادین با اشاره به اینکه دولت قانون در راستای گسترش وحدت عراق و مقابله با طایفه گرایی گام برداشته، تصریح کرد که با چالش‌ها با قدرت مقابله کرده‌ایم.

المالکی با اشاره به اینکه شرایط امنیتی در عراق طی سال‌های گذشته بهبود یافته است،‌تصریح کرد: افرادی که در رسانه‌ها ما را مورد انتقاد قرار می‌دهند در پشت پرده با ما برای ائتلاف مذاکره می‌کنند.

 وی در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به اینکه احتمال شکست ائتلاف دولت قانون در انتخابات پیش رو بعید است، اظهار داشت که ائتلاف دولت قانون با اختلاف زیاد پیروز خواهد شد.

نخست وزیر عراق با بیان اینکه آنچه که در عراق جریان دارد ناشی از انچه است که در سوریه روی داده است، تصریح کرد که القاعده، جبهه النصره و داعش در راستای طرح‌های منطقه‌ای با هدف سرنگونی دولت بغداد وارد عراق شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه تروریست‌هایی که در الانبار علیه دولت عراق می‌جنگند دارای سلاح‌هایی هستند که از انبارهای لیبی و از طریق سوریه وارد عراق شده، اظهار داشت که جنگ در الانبار در مراحل پایانی‌اش قرار دارد.

نوری المالکی افزود: برخی شیوخ عشایر که اکنون در همکاری با شبه نظامیان در الانبار هستند امروز یا فردا همکاری امنیتی خود را اعلام خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی شخصیت‌های سیاسی که براساس منطق طایفه گری عمل می کنند در انتخابات شکست خواهند خورد، ابراز داشت که برخی شراکت سیاسی را به معنی عملی شدن مطالباتشان می‌دانند.

نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه اگر عملیات سیاسی براساس اصل سهمیه ادامه داشته باشد وحدت عراق در خطر است، اظهار داشت که اگر عراق تقسیم شود فکر نمی‌کنم جایی با ثبات در منطقه وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه محور طایفه گرایی در منطقه اکنون شکست خورده است،‌تصریح کرد که کشورهای جهان بشار سد را به القاعده و جبهه النصره ترجیح می دهند.

نوری المالکی با اشاره به اینکه پس از 30 یولیو (سرنگونی محمد مرسی) نشست‌هایی میان عراق،امارات،اردن،امریکا،مصر و ترکیه برگزار شده،‌تصریح کرد که

تجربه اخوان المسلمین پُر از اشتباه بود و طبیعی است که این روند ادامه نمی‌یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه آماده ایجاد رابطه با همه کشورهای جهان به غیر اسرائیل هستیم، اظهار داشت که دست خود را برای دستیابی به منافع مشترک به سمت عربستان دراز می‌کنیم.

در حال بروز رسانی...
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها