امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80300
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا امروز، جمعه درباره تحولات اوکراین گفت تحریم‌های هدفمند علیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا امروز، جمعه درباره تحولات اوکراین گفت تحریم‌های هدفمند علیه روسیه الزاما مشکلات را حل نمی‌کند.
دولت موقت کی‌یف ۱۷ آوریل با آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا در شهر ژنو سوئیس توافقی حاصل کرد. در این توافقنامه از همه طرف‌ها خواسته شد از بحران جاری در شرق اوکراین، جایی که معترضان مخالف کی‌یف در چندین شهر ساختمان‌هایی را تصرف کرده‌اند، «تنش‌زدایی کنند.
علی‌رغم این، ارتش اوکراین روز سه‌شنبه دستور از سرگیری عملیات نظامی علیه جدایی‌طلبان در شرق این کشور را صادر کرد.
از سوی دیگر نیروهای نظامی روسیه روز گذشته در واکنش به استفاده اوکراین از زور علیه مخالفان و مانورهای نظامی ناتو در اروپای شرقی اقدام به برگزاری یک رزمایش نظامی در طول مرزهای اوکراین کردند.
دولت روسیه تاکید کرده در صورت اقدام نظامی علیه روس تبارهای اوکراین حق استفاده از نیروی نظامی را برای خود محفوظ می‌دارد.
تنش بین قدرتهای غربی و مسکو بر سر تحولات اوکراین پس از جدایی شبه جزیره کریمه از آن کشور بالا گرفت. این شبه جزیره در پی یک همه‌پرسی در ۱۶ مارس سال جاری به طور رسمی به فدراسیون روسیه ملحق شد.
پس از برگزاری این همه‌پرسی که ۸۳ درصد از مردم این منطقه در آن شرکت داشتند تظاهرات در طرفداری از روسیه در قسمت‌های شرقی اوکراین شدت گرفت.
 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار