امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80303
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، آیت الله شیخ عیسی قاسم، رئیس شورای اسلامی علمای بحرین در خطبه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، آیت الله شیخ عیسی قاسم، رئیس شورای اسلامی علمای بحرین در خطبه‌های نماز جمعه امروز تاکید کرد، ظلم و ستم بر بیانیه‌‌ای که حکومت بحرین علیه «شیخ حسین نجاتی»، نماینده آیت الله سید علی سیستانی در بحرین منتشر کرده، سایه افکنده است.

رئیس شورای اسلامی علمای بحرین در ادامه افزود: این بیانیه به معنای اعلام جنگ علیه مذهب أهل بیت علیهم السلام و انتقال از ظلم و ستم علیه پیروان یک مذهب به خود مذهب است.

وی این سوال را مطرح کرد: آیا برای اینکه بخواهم شیعه علی ابن ابیطالب باشم،‌ باید از حکومت اجازه بگیریم؟ یا برای اینکه به عنوان وکیل خمس بگیرم باید اجازه حکومت را داشته باشم؟ در این صورت حکم و قانونگذاری و مذهب شما هیچ ارزشی ندارد.

رئیس شورای اسلامی علمای بحرین افزود: این موضوع نیاز مند پیگیری از سوی سازمان ملل و شورای امنیت و تمام سازمان‌های حقوقی به صورت عملی و نه در حد سخن و گفته است تا به این طریق کشور را از تبعیض طایفه‌ای حفظ کنند که به صورت آشکار و علنی از سوی حکومت اعمال می‌شود.

شیخ عیسی قاسم بار دیگر بر «عدم خشونت و تروریسم» تاکید کرد و هشدار داد که فعالیت‌های مردمی نباید انگیزه‌هایش از بین برود، بلکه باید بیش از پیش افزایش یابد و بر پافشاری و اصرار خود بیفزاید و به شکل مسالمت آمیز و به دور از هرگونه خشونت ادامه یابد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار