امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80309
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
«عبد الرحیم مراد»، وزیر دفاع سابق لبنان و رئیس حزب «الاتحاد» این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت ...

«عبد الرحیم مراد»، وزیر دفاع سابق لبنان و رئیس حزب «الاتحاد» این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت گفت: اگر جناح مقاومت نتوانست آرا مورد نیاز در پارلمان را به دست آورد، به این دلیل است که دارای محبوبیت مردمی است، در حالی‌که اگر جناح مقابل آرا بیشتری را از نمایندگان پارلمان به دست آورد، بیانگر جایگاه و موقعیت ملی و مردمی آن نیست و دلیل این مدعا جدایی‌های مستمری است که در گروه صورت می‌گیرد.

مراد در ادامه به اشتباه بزرگی اشاره کرد که گروه 14 مارس مرتکب آن شد و گفت: گروه 14 مارس نمی‌بایست از نامزدی فردی همچون «سمیر جعجع» که دارای پرونده‌ای سیاه در نقش حاکمیت ملی و استقلال کشور و رابطه با رژیم صهیونیستی و دست داشتن در ترورهای بی‌شمار از جمله «رشید کرامی» است، اعلام حمایت می‌کرد.

وی درباره رهاورد اولین نشست پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور گفت:‌ برگه‌های سفیدی که در اعتراض به جنایات مرتکبه توسط سمیر جعجع به صندوق ریخته شدند، بسیار قوی‌تر از 48 رای مثبتی بود که جعجع به دست آورد.

مراد افزود: جناح ملی – مقاومت با ریختن آرای سفید به صندوق نشان داد که تلاش دارد، وحدت ملی و دستگاه‌ها و نهادهای کشور و همچنین آینده لبنان را حفظ کند.

وی تاکید کرد: اعلام حمایت گروه 14 مارس از فردی مانند سمیر جعجع نشان داد که این گروه همچنان رویای تسلط بر لبنان به دور از هرگونه آشتی ملی را در سر می‌پروراند.

وزیر دفاع سابق لبنان در پاسخ به این سوال که نشست‌های بعدی پارلمان چه رهاوردهایی را درپی خواهد داشت، تصریح کرد: به احتمال بسیار با مشکل مواجه شود و نمایندگان نتوانند درباره نامزدی به توافق برسند و حتی این اختلاف نظر تا پس از 25 می آینده ادامه خواهد یافت که مهمترین دلیل آن عدم همراهی گروه 14 مارس در انتخاب نامزد توافقی جهت تحقق ثبات و استقرار امنیتی و سیاسی در کشور و دور کردن لبنان از تاثیرات منفی حوادث جاری در منطقه است.

مراد تاکید کرد: گروه 14 مارس با این اقدامات وتصمیم گیری‌های خود بدون تردید کشور را به خطر می‌اندازد، در حالی‌که باید توجه داشت، دستیابی به این توافق صرف نظر از اجماع نظر داخلی، نیازمند اجماع نظر منطقه‌ای و خارجی است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها