امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8031
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 128
به گزارش  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی در گردهمایی مدیران و کارشناسان حراست آموزش و پرورش کشور که در اردوگاه ...

به گزارش  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی در گردهمایی مدیران و کارشناسان حراست آموزش و پرورش کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: مدارس نباید به محلی برای سیاست بازی  تبدیل شود و قانون باید بر تمام فعالیت‌های مدارس حاکم باشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه و نقش کلیدی مدیران حراست آموزش و پرورش کشور، ایجاد فضای آرام و سالم در آموزش و پرورش است، افزود: رضایت عمومی مردم در عرصه آموزش و پرورش حرف و هدف اول ماست.

حاجی‌بابایی خطاب به مدیران حراست تأکید کرد: بر اجرای دقیق قانون، خدمت رسانی به معلمان و مردم و برطرف کردن موانعی که موجب نارضایتی مردم و معلمان می‌شود، متمرکز شوید.

وی با اشاره به اینکه با وجود سند تحول بنیادین و ابلاغ سیاست‌های کلی آموزش و پرورش توسط مقام معظم رهبری، امروز آموزش و پرورش بزرگ‌ترین سرمایه را در اختیار دارد، تصریح کرد: اجرای هر بند از سند تحول بنیادین مانند احداث یک اتوبان و مسیر برای رسیدن به هدف است.

وزیر آموزش و پرورش با برشمردن اقدامات تحولی این وزارتخانه نظیر استقرار نظام آموزشی جدید، تأسیس دانشگاه فرهنگیان و طرح هوشمندسازی مدارس، آنها را به مانند شاهراهی برای حرکت به سوی تحقق تحول بنیادین در آموزش و پرورش نامید.

وی با اشاره به اینکه برخی از نقدها در زمینه تحول بنیادین، جزئی ، سطحی و غیر مرتبط است، اظهار کرد: منتقدان با مسایل آموزش و پرورش باید به صورت استراتژیک و کاربردی برخورد کنند.

حاجی بابایی ادامه داد: ضروری است در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و همچنین مأیوس کردن دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، همه باهم تلاش کنیم و با حضور گسترده و حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی، حماسه سیاسی به زیبایی خلق شود.

* بیش از 20 هزار مشاور در مدارس کشور فعالیت می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش از فعالیت بیش از 20 هزار مشاور در مدارس سراسر کشور طی سال تحصیلی جاری خبر داد.

وی در گردهمایی رؤسای ادارات مشاوران استان‌ها و مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی و نمایندگان مشاوران مدارس سراسر کشور با اشاره به اینکه به طور میانگین برای هر 500 دانش‌آموز یک مشاور در آموزش و پرورش مشغول فعالیت است، افزود: ما علاوه بر مشاوره تخصصی باید با تمام توان مشاوره عمومی را نیز راه‌اندازی کنیم که این مشاوره برای اولیای دانش‌آموزان و خانواده خواهد بود.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه مشاوره باید مبتنی بر علوم وحیانی باشد و در آن از همه تجربیات بشری استفاده شود، یادآور شد: مشاوره واقعی آن است که ما را به خدا وصل کند.

وی با تأکید بر اینکه انسان هر قدر از نظر علمی قوی‌تر شود باید از نظر معنوی خود را تقویت کند تا دچار توقف نشود، افزود: مهندسی نیروی انسانی و نظام رتبه‌بندی معلمان باعث شکوفایی آموزش و پرورش خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش، نقش مشاوران را در سوق دادن به سمت خلاقیت، ابتکار ، تفکر و نوآوری بسیار مؤثر خواند و گفت: مشاوران آگاه و متعهد می‌توانند در جهت تحول بنیادین بسیار کارساز ، کلیدی و مؤثر باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها