امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80311
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 94
«عمر اوسی»، عضو پارلمان و رئیس تشکل طرح ملی کُردهای سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: ...

«عمر اوسی»، عضو پارلمان و رئیس تشکل طرح ملی کُردهای سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: دوایر خودگردانی که از سوی حزب «اتحاد دموکرات» شاخه حزب کارگران کردستان در برخی از مناطق کردنشین از جمله المالکیه، الدراسیه، عامودا و القحطانیه تشکیل شده، بعد ازعقب نشینی ارتش و نظام سوریه و بروز درگیری‌های اخیر با گروه‌های مسلح تروریستی تشکیل شدند و این به دلیل خلا ناشی از عقب نشینی نظام سوریه از این مناطق بود که به این طریق تا زمان پایان بحران پر شد.

اوسی افزود: نظام سوریه همچنان در برخی از مناطق مانند قامشلی و حسکه حضور دارد و با پرداخت دستمزدها و نظارت بر اجرای امور و اداره آن، به وضعیت شهروندان این مناطق رسیدگی می‌کند.

عمر الاوسی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که نیروهای مردمی حمایت از کُردهای سوریه، از مناطق خود در مقابل تلاش گروه‌های تکفیری برای نفوذ به این مناطق محافظت می‌کنند و این در کارنامه آنها ثبت خواهد شد، زیرا آنها ترجیح دادند که در بحران موجود در کنار سوریه بمانند و حمایت از سرزمین خود و در صورت نیاز دورتر از آن را نیز بر عهده بگیرند.

از سوی دیگر اوسی بعید دانست که هدف از برپایی دوایر خودگردان که برخی از احزاب کُرد تشکیل آنها را اعلام کرده‌اند تشکیل دولت فدرالی یا جدایی از دولت مرکزی باشد.

وی یادآور شد که این دوایر خودگردان فقط شامل کُردها نمی‌شود، بلکه اعراب و آشوری‌ها را هم در برمی‌گیرد.

اوسی تصریح کرد که چند سفر به کردستان عراق انجام داده و در آنجا با جلال طالبانی، رهبر این اقلیم دیدار و تاکید کرده که اقلیم کردستان هیچ دخالتی در بحران سوریه انجام نداشته، بلکه واقعیت کاملا عکس این مسئله را نشان می‌دهد.

عمر اوسی در بخش پایانی سخنان خود گفت: من بارها از احزاب کردی که به ائتلاف معارضان سوری پیوسته بودند، درخواست کردم که به گفت‌وگوهای ملی در سوریه وارد شوند و افزود که پیوستن و همکاری آنها با ائتلاف معارضان سوریه یک اشتباه تاریخی بود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها