امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80316
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 162
علی‌اکبر عبدالرشیدی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره کتاب «بوقلمون»، بیان داشت: این ...

علی‌اکبر عبدالرشیدی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره کتاب «بوقلمون»، بیان داشت: این اثر یک مجموعه داستان مشتمل بر 15 قصه کوتاه است که از سوی انتشارات «آوردگاه هنر و اندیشه» به تازگی منتشر شده است.

وی اضافه کرد: این کتاب داستان در حقیقت قصه‌هایی است مربوط به دوران کودکانی و نوجوانی‌ام و وقایعی است که بخش عمده آن واقعی  بوده ولی در بازنویسی این قصه‌های واقعی سعی بر آن شده است تا وجوه قصه‌نویسی در تألیف، رعایت شود.

عبدالرشیدی ادامه داد: قصه‌های کتاب «بوقلمون» فضایی از سال‌های بسیار دور یعنی بیش از 50 سال پیش را برای خواننده ترسیم می‌کند.

وی افزود: در مقدمه این کتاب، تأکید کرده‌ام که در نوجوانی تحت تأثیر شیوه قصه‌نویسی و نگارش نویسندگانی چون «صادق چوبک» و «جلال آل احمد» بوده و تصمیم به نگارش این قصه‌ها از راستای آن شیوه نگارش کرده‌ام.
 


 

این نویسنده گفت: کتاب «بوقلمون» علاوه بر گروه سنی کودک و نوجوان برای گروه‌های سنی دیگر نیز قابل مطالعه است. از آن جا که فضای این قصه‌ها در کرمان قدیم (زادگاه نویسنده)، اتفاق افتاده، بسیاری از افراد میانسال و سالخورده کرمانی نیز در خواندن این کتاب، زوایای نوستالژی روزهای قدیم را خواهند یافت.

وی اضافه کرد: بخشی از قصه‌های کتاب «بوقلمون» به ترسیم آداب و رسوم سنتی مردم 50 سال پیش کرمان می‌پردازد و بخشی از آن نیز باورها و رفتارهای اجتماعی مردم را یادآور می‌شود.

عبدالرشیدی بیان کرد: کتاب «بوقلمون» به زودی از سوی انتشارات «آوردگاه هنر و اندیشه» در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به مخاطبان این عرصه، ارائه می‌شود.

بر اساس این گزارش، علی‌اکبر عبدالرشیدی، روزنامه‌نگار، مترجم، نویسنده و خبرنگار است که در سال 1328 در کرمان به دنیا آمده ‌است. وی در کنار تحصیلات دانشگاهی کار رسمی خود را در سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران که بعدها به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تغییر نام یافت ادامه داد. علی‌اکبر عبدالرشیدی سال‌ها مجری برنامه‌های زنده تلویزیونی در ایران بوده‌است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها