امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80323
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
«علی زارعان» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس موسیقی را یکی از عناصر جدی برنامه‌های کودک دانست و افزود: امروزه توجه به موسیقی کودکان به ...

«علی زارعان» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس موسیقی را یکی از عناصر جدی برنامه‌های کودک دانست و افزود: امروزه توجه به موسیقی کودکان به عنوان ضرورت مطرح است و رسانه ملی موظف است ضمن توجه به هوش موسیقایی این گروه سنی، سلیقه سازی مناسب را برای فهم درست موسیقی در بچه‌ها ایجاد کند.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو گفت: بدون شک حضور شعرهای ارزشمند و فاخر، در کنار موسیقی‌های قدرتمند و اثرگذار می‌تواند نگاه متعالی اسلام به موسیقی را تامین کند، برای این امر لازم است علاوه بر سرمایه گذاری در انتخاب بهترین‌های حوزه شعر و موسیقی برنامه ریزی مدونی صورت بگیرد تا بتوانیم در ‌‌نهایت، تلویزیون به یک استاندارد مشخص در حوزه این نوع موسیقی دست پیدا کند.

وی افزود: گروه کودک و خردسال شبکه دو در سالهای اخیر با مرور برنامه‌هایی که بیشتراز موسیقی بهره برده‌اند، چگونگی حضور موسیقی، آهنگسازان و شاعران در این دست تولیدات را مورد بازنگری قرار داده تا بتواند از تجربه‌های گذشته در جهت تولید آثاری با کیفیت بهتر استفاده کند.

زارعان با اعلام اینکه کودک 20برابر بزرگسالان از تلویزیون اثر می‌گیرند، تصریح کرد: در تولید برنامه‌های جدید بر اجتناب از موسیقی ضد فرهنگ ایرانی –اسلامی و موسیقی‌هایی که تداعی غنا می‌کند و همچنین تقویت موسیقی‌های دینی تاکید بیشتری خواهیم داشت، چرا که معتقدیم اگر سلیقه موسیقایی کودکان را هدفمند نکنیم، نمی‌توانیم در ادوار دیگر زندگی بهره‌مندی مناسب را از آن‌ها انتظار داشته باشیم.

وی ادامه داد: در سری جدید برنامه فیتیله به ضرورت از موسیقی استفاده می‌شود و سعی خواهیم کرد در آن از آهنگسازهای معتبر و شعرهایی استفاده کنیم که ارزش اشغال ذهن کودک را داشته باشند، همچنین تولید موسیقی و کلیپ‌هایی مثل آثار مذهبی برنامه عمو پورنگ افزایش پیدا می‌کنند، موسیقی‌هایی که جنبه آموزشی دارند و می‌توانند به کودکان کمک کنند.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو بر استاندارد سازی موسیقی کودک در برنامه‌های این گروه تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اصلی گروه کودک این است که هر دوره نقاط قوت و ضعف برنامه‌های خود را سنجیده و درباره بعضی ساختار‌ها و عناصر تجدید نظر کنند، این دوره تمرکز خود را بر موسیقی کودک به عنوان ضرورتی اثر گذار و البته دغدغه‌ای مهم برای مسئولان سازمان صدا و سیما گذاشتیم، فرآیند تازه‌ای طراحی شده که مطمئنا ما را به سمت استاندارد سازی و کیفی کردن آثار بهتر هدایت خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موسیقی برنامه‌های کودک شبکه دو منطبق بر متد آموزشی استانداردهای جهانی است؟ افزود: توجه به استاندارهای جهانی مثل کم بودن تعداد ساز‌ها، ساده بودن ملودی و نگاه ویژه به عناصری مثل آرامبخشی در اولویت برنامه سازی‌های این گروه قرار گرفته؛ علاوه بر این استفاده ویژه از سازهای ایرانی بازسازی مجدد ملودی‌های مناطق و اقوام مختلف ایرانی از دیگر مسائلی است که همواره مورد توجه دوستان برنامه ساز ما قرار داشته است.

زارعان گفت: در کل شیب عمومی شبکه دو در سال‌های اخیر، رو به صعود بوده و تدریجا تلاش کردیم در بخش‌های مختلف اصلاحات لازم را اعمال کنیم، اما اینکه چقدر موفق بوده‌ایم، باید مخاطبان و کار‌شناسان مرتبط اظهار نظر کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها