امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80327
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
 صالح سجادی از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ خبر از انتشار جدیدترین کتابش داد و گفت: کتاب «ایشیق دان دانیشیق» اولین ...

 صالح سجادی از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ خبر از انتشار جدیدترین کتابش داد و گفت: کتاب «ایشیق دان دانیشیق» اولین مجموعه شعر ترکی است که توسط انتشارات فصل پنجم منتشر می‌شود.

این شاعر که انتشار مجموعه شعرهای فارسی را نیز در کارنامه خود دارد، اظهار داشت: اشعار این کتاب، مجموعه اشعار من به زبان آذری است که بین سال‌های 80 تا 92 سروده‌ام البته از بین اشعار،‌ بهترین‌ها را گلچین کرده و در این کتاب گردآوری کرده‌ام.

وی درباره قالب اشعار کتاب گفت: 26 شعر کتاب در قالب غزل ،‌7 شعر در قالب چهارپاره و چند شعر هم در قالب سپید و هجایی هستند که امسال به نمایشگاه کتاب می‌رسند.

سجادی درباره موضوع اشعار هم اظهار داشت: بعضی از اشعار آیینی هستند،‌ بعضی هم  طبیعت گرایانه و بعضی دیگر هم غزل‌های عاشقانه.

این شاعر افزود: من در این کتاب از بعضی از قالب‌های شعری استفاده کرده‌ام که در در شعر فارسی استفاده می‌شوند اما در شعر ترکی تازه و کم کاربرد هستند. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها