امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80329
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص اجرای طرح بلیت نیم‌بها در دو سانس اول تابستان عنوان کرد: ما حدود دو سال است ...

رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص اجرای طرح بلیت نیم‌بها در دو سانس اول تابستان عنوان کرد: ما حدود دو سال است که خودمان این طرح را اجرا می‌کنیم یعنی سیما آزادی جزء سینماهایی است که دو سانس اولش نیم‌بها است و اجرای این طرح اتفاق جدیدی نیست.

وی افزود: من طی سالیان گذشته پیشنهاد داده بودم که سینماها بر اساس جغرافیای خودشان طرح‌هایی را ارائه بدهند که مخاطب را به سینما بکشاند.

سعیدی‌پور عنوان کرد: در حال حاضر سینما سپیده به مدت دو سال است که در سانس‌های اول بلیت‌اش نیم ‌بها است البته سینما فردوسی نیز یک ماه است که بلیت نیم‌بها توزیع می‌کند.

سعیدی‌پور تاکید کرد: به نظر من سازمان سینمایی وزارت ارشاد نباید طرحی را به صورت کلی تصویب کند.

وی ادامه داد: چیزی که مهم است این که مدیران سقفی را برای سینما مشخص کنند و در این میان دست مدیر سینما را باز بگذارند تا مدیر سینما با شناخت از مخاطب قیمت بلیت را تعریف کند.

وی خاطر نشان کرد: در تئاتر و موسیقی معمولا برگزار کننده قیمت بلیت را مشخص می‌کند و دست تهیه‌کننده برای اجرای طرح‌های خود باز است.

مدیر سینما آزادی افزود: فیلم‌هایی که ما در سینماها نمایش می‌دهیم در بعضی فصل‌ها به قدری با هجوم مخاطب روبرو می‌شوند که قیمت بلیت اصلا مهم نیست و کیفیت فیلم نقش به سزایی در کشاندن مخاطب به سینما دارد.

سعیدی‌پور تاکید کرد: یک فیلم باید جاذبه داشته باشد تا فرد را به سمت سینما سوق دهد پس ما هر وقت بخواهیم این طرح را اجرا کنیم باید در سینمای مدنظر فیلمی را نمایش دهیم که مخاطب را از خانه به سمت سینما بکشاند.

وی افزود: اجرای این طور طرح‌ها را باید در زمانی داشته باشیم که فرهنگ سینما رفتن را به مردم یاد بدهیم چون در فصل مرده کسی به سینما نمی‌رود.

مدیر سینما آزادی با  اشاره به فیلم‌های حاضر در اکران تابستان خاطر نشان کرد: فیلم‌هایی نظیر شیار 143 کلاشینکف و  غیره می‌توانند مخاطب را به سینما بکشاند.

سعید‌ی‌پور در ادامه با اشاره به پخش مستقیم بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل در سینماهای تهران تاکید کرد: اکثر فوتبال‌ها در سانس‌های غیر موظف سینما پخش می‌شوند و پس از طی این ساعات اداره سینما در دست مدیر سینما است و می‌تواند هر کاری انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: حضور افراد در سینما برای دیدن فوتبال در ساعت 9 یا 10 شب می‌تواند مردم را بیشتر با سینما آشتی دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها