امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80330
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
کاوه مهدوی نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس از اجرای نمایش «پوتین‌ها» در مجموعه تئاترشهر خبرداد و اظهار داشت: نمایش ...

کاوه مهدوی نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس از اجرای نمایش «پوتین‌ها» در مجموعه تئاترشهر خبرداد و اظهار داشت: نمایش «پوتین‌ها» قرار است بعد از گذشت دو سال از روز 7 اردیبهشت ماه در کارگاه نمایش تئاترشهر برای 12 اجرا به روی صحنه برود.

وی افزود: «پوتین‌ها» در خصوص فردی است که حتی یک گلوله هم در جنگ شلیک نکرده اما در اولین روز جنگ پایش را از دست می‌دهد و در طول نمایش از سه زاویه مختلف علت مجروحیتش مطرح می‌شود.

این کارگردان در خصوص داستان این نمایش گفت: این نمایش شامل سه داستان است که به شکل موازی به پیش می‌روند؛ در داستان نخست مخاطب با فردی مواجه می‌شود که در روز آغازین جنگ در حالی که پوتین پایش نیست، یک پایش از دست می‌دهد و چون هنوز وارد جنگ نشده و حتی یک گلوله نیز به دشمن شلیک نکرده، مردد است که آیا خود را جانباز بنامد یا نه؟. در داستان دوم سرگذشت پوتین‌هایی که باید پای آن فرد در اپیزود اول باشد روایت می‌شود و در داستان سوم با سرگذشت شخصی همراه می‌شویم که اقدام به دزدیدن آن یک جفت پوتین کرده است.

مهدوی با بیان اینکه «پوتین‌ها» بر اساس واقعیت است، بیان داشت: این نمایش با فرم اجرایی متفاوت اجرا می‌شود و مسئله‌ای که باعث می‌شود تا کلیشه نباشد فرم اجرایی اثر است.

کارگردان نمایش «لابی» با اشاره به تغییر در گروه بازیگران و گروه موسیقی «پوتین‌ها» گفت: فرامرز قلیچ‌خانی و حمید شیرزاده به گروه ما اضافه شدند و همچنین بهنام رحیمی آهنگسازی اثر را برعهده گرفت. 

به گزارش فارس، نمایش «پوتین‌ها» که در جشنواره تئاتر مقاومت جایزه دوم نمایشنامه‌نویسی، جایزه سوم بازیگری مرد و جایزه اول موسیقی را از آن خود کرد. با حضور معصومه شیخ‌زاده، علیرضا مهران، نرگس امینی، فرامرز قلیچ‌خانی، حمید شیرزاده و حسین شفیعی از 7 اردیبهشت ماه ساعت 17 در کارگاه نمایش تئاتر اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها