امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8035
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سعید جلیلی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در اولین مصاحبه خود پس از اعلام کاندیداتوری در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سعید جلیلی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در اولین مصاحبه خود پس از اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری به روزنامه فایننشال‌تایمز گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، سیاست «پیشرفت، عدالت و مقاومت (دربرابر غرب)» را در پیش می‌گیرد.

وی تاکید کرد که ایران می‌تواند بر تحریم‌های بین‌المللی که علیه برنامه هسته‌ای کشورمان وضع شده، پیشدستی کند.

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد سعید جلیلی، یکی از نامزد‌های برجسته انتخابات ایران، معتقد است تنها با ایستادگی دربرابر غربی‌ها و نه تعظیم دربرابر فشار‌های آنها، می‌توان به اهداف کشور دست یافت.

جلیلی افزود: «ما هر چقدر بیشتر بر اصول مذهبی و داخلی خود تکیه کنیم، بیشتر توانایی حرکت در مسیر پیشرفت و ایستادگی در برابر فشار مخالفان خارجی را داریم.»

جلیلی در رابطه با رویکرد خود در سیاست خارجی و عدم مسامحه با غرب، گفت: «رویکرد ما کاملا قابل دفاع و منطقی است که می‌تواند به پیشرفت و تسریع روند آن منجر شود.»

وی در پاسخ به احتمال بروز رویکرد‌های دیگر در مسئله هسته‌ای در صورت پیروزی نامزد‌های دیگر گفت: «اگر رویکرد‌های دیگر مطرح شود ما به جد از آن ها انتقاد کرده و از رویکرد جاری دفاع می‌کنیم. اما باید ببینیم که رویکرد وی (آقای هاشمی رفسنجانی) چگونه خواهد بود.»

جلیلی که چهارشنبه با «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در موضوع هسته ای بحث و گفت‌وگو کرد، اظهار داشت که آنچه امروز مهم است، موضوع پذیرش حق غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران است؛ چه 5 درصد چه 20 درصد. پس از آن می‌توانیم درباره نیازهایمان گفت‌وگو کنیم.

وی با اشاره به اینکه ذخایر اورانیوم غنی‌شده 20 درصد ایران به خارج منتقل نمی‌شود، گفت که ما آنها را برای انتقال به خارج تولید نکرده بلکه به دنبال رفع نیاز‌های پزشکی مردمان هستیم.

روزنامه فایننشال‌تایمز در این گزارش نوشت: بسیاری از کارشناسان بر این باورند آقای جلیلی پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها