امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80363
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان دیروز (جمعه) در دیدار با «پاتریس پاولی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان دیروز (جمعه) در دیدار با «پاتریس پاولی» سفیر فرانسه در لبنان، آخرین وضعیت تحولات لبنان و منطقه را مورد بررسی قرار داد.

سفیر کشورمان با اشاره به ارتباط خوب و تعامل مثبت جمهوری اسلامی ایران با همه احزاب و طوایف لبنان و همچنین سیر مثبت تحولات اخیر در منطقه، نسبت به بازگشت آرامش و امنیت به سوریه و لبنان ابراز امیدواری کرد.

سفیر فرانسه با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت طرف‌های سیاسی لبنان در انتخاب رئیس جمهور این کشور مطابق زمانبندی پیش‌بینی شده، بر لزوم استفاده احزاب سیاسی لبنان از فرصت موجود برای رسیدن به توافق بر اساس همزیستی تأکید کرد.

رکن‌آبادی ضمن تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از وحدت ملی و همبستگی همه جریان‌های سیاسی در لبنان در جهت تأمین و حفظ منافع ملی کشورشان، اظهار داشت: هر تصمیمی که بر اساس توافق طرف‌های لبنانی حاصل شود، مورد استقبال و حمایت ایران خواهد بود.

کولیت تاکت سفیر بلژیک در لبنان نیز در دیدار جداگانه با همتای ایرانی خود، نسبت به برقراری امنیت نسبی در مرزهای  لبنان و سوریه در نتیجه تحولات اخیر ابراز رضایت کرد و امیدواری خود را نسبت به حصول هر چه بیشتر امنیت و ثبات در لبنان و منطقه بیان کرد.

انتهای پیام/ و
برچسب ها:
آخرین اخبار