امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80383
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 93
«حسین کمالیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره انتقال 6 ...

«حسین کمالیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره انتقال 6 زندانی ایرانی در تایلند به داخل کشور برای گذراندن ادامه دوران محکومیتشان براساس موافقنامه امضا شده بین ایران و تایلند،گفت: سه نفر از این 6 نفر صبح دیروز (جمعه) وارد ایران شده و تحویل طرف ایرانی شدتد تا به زندان‌های ذیربط منتقل شوند.

وی همچنین عنوان کرد که سه نفر باقیمانده پس از طی مراحل حقوقی و قانونی و در اولین فرصت ممکن به کشور منتقل خواهند شد.

سفیر ایران در بانکوک گفت که طی یکی دو ماه آینده قرار است تعداد بیشتری از زندانیان ایرانی در زندان‌های تایلند برای گذراندن دوران محکومیتشان به داخل کشور منتقل شوند که در حال حاضر این سفارتخانه در حال انجام هماهنگی‌های لازم با مقامات تایلند و نهادهای ذیربط ایرانی در این زمینه است.

کمالیان خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا مشکلات موجود حل شود و این پروسه در چارچوب قانونی خود و با سرعت بیشتری عملیاتی گردد. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بانکوک 26 فروردین ماه در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس از انتقال 6 تبعه ایرانی زندانی در زندان‌های تایلند به داخل کشور برای سپری کردن دوران محکومیتشان در ایران خبر داد و گفت: در راستای اجرای توافقنامه انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی تایلند، کلیه اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای انتقال 6 نفر از اتباع ایرانی محبوس در زندان‌های تایلند به کشورمان انجام شده و این افراد طی هفته آینده به تهران منتقل خواهند شد تا ادامه محکومیت خود را در زندان‌های داخل کشور سپری کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس پیگیر‌های به عمل آمده از سوی سفارت ایران در بانکوک با مقامات ذیربط تایلند، با انتقال تعداد دیگری از ایرانیان زندانی از بانکوک به ایران موافقت شده که پس از طی مراحل قانونی و اداری این افراد نیز به زودی به ایران منتقل خواهند شد.

به گزارش فارس، در حال حاضر بیش از 170 ایرانی در زندان‌های تایلند به سر می‌برند.

معاهده انتقال محکومان به حبس و همکاری در زمینه اجرای احکام کیفری بین ایران و تایلند پس از امضا و تصویب در مجلس شورای اسلامی به تایید شورای نگهبان رسید و در پایان سال 1391 مورد تصویب مقامات ذیرط دو کشور قرار گرفت و از خرداد سال 1392 وارد مرحله اجرا شد.

لازم به ذکر است که در پایان سال 1392 یک ایرانی زندانی مشمول این موافقتنامه بود که به ایران منتقل شد و انتقال این 6 نفر دومین مرحله اجرای این موافقتنامه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها