امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80394
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در جمع تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و مسئولان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در جمع تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و مسئولان اداره‌کل کار و امور اجتماعی استان خراسان رضوی با اشاره به شخصیت برجسته کارگر اظهار کرد: از شما کارگران که عامل توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و پایه قطعی اقتصاد مقاومتی هستید تشکر و ‌قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه تکریم از کار و کارگر وظیفه همه مردم در جوامع عمومی است، افزود: علی‌رغم این تکریم‌ها، ما هر سال شاهد مشکلات بسیار کارگران هستیم که همچنان لاینحل باقی می‌ماند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه کسی درصدد پایمال کردن حقوق کارگر نیست، بیان کرد: در هر دولتی مسئولان اجرایی تلاش دارند به کارگر خدمت کنند و هیچ دستگاه مدیریتی‌ درصدد مبارزه و یا ضربه زدن به حق کارگر نیست.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه در طول 35 سالی که از انقلاب گذشته است، هیچ اراده‌ای قصد جفا به کارگر را نداشته خاطرنشان کرد: هیچ فرد و نهاد و تشکیلاتی قصد استثمار و بهره‌کشی از کارگر را نداشته اما آنطوری که باید باشد از کارگر تکریم نشده و رفاه کارگر در یک سراشیبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه کار مثل کالا است و هر کالا یک قیمتی دارد، عنوان کرد: آن چیزی که باعث محرومیت کارگر در جامعه می‌شود، پایین بودن نرخ جنس کار است.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه یک تحول عظیمی در سیاست اقتصاد کشور باید به وجود بیاید، تاکید کرد: کارگر، صدقه‌خور نیست و کارگران عزیزترین و نیرومندترین انسان‌ها بر روی زمین هستند چرا که کارگر با بازو و توان خود نان را به خانه می‌برد.

وی با تأکید بر اینکه ریشه مشکلات کارگران باید حل شود، مطرح کرد: اگر در عرصه مدیریتی دو برنامه صورت گیرد باعث ارتقاء وضعیت کارگران خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر مدیریت زنجیره بین تولید و توزیع افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی این زنجیره را مدیریت و دلال‌بازی‌ها را جمع کنند نرخ کار بالا می‌رود و این اولین اقدامی است که در عرصه مدیریتی باید صورت گیرد.

خطیب جمعه مشهد اظهار کرد: متأسفانه رهنمودهای مقام معظم رهبری مورد توجه قرار نمی‌گیرد و با صحبت‌های ایشان در اوایل هر سال به عنوان یک شعار برخورد می‌شود که این سخنان تنها شعارهای بیلبوردها در سطح شهر می‌شوند.

وی افزود: اگر تعاون را در راستای مالکیت کار و کارگر توسعه دهیم، نرخ کار قیمتش بالا می‌رود و این دومین اقدام در عرصه مدیریتی است که باید صورت گیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: ما امروز از قدرت نظام خبر نداریم اما امروز ملت‌های مسلمان دنیا چشم‌شان به نظام ما است و عاشق این نظام هستند و علی‌رغم خواسته دولتمردانشان نیروهای مولد آنجا در دست نیروهای ما است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که نرخ کار بالا نرود، مشکلات کار و کارگر و اشتغال حل نمی‌شود، بیان کرد: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اگر دستگاه‌های سیاستگذاری ما تکیه را بر روی بالا بردن نرخ کالای کار بگذارند، هم بسیاری از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی اجرا خواهد شد و هم مشکلات کارگران حل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: زمانی جنگ را به ما تحمیل کردند، امثال شما جبهه‌ها را پر کردند و باعث پیروزی ما در جنگ تحمیلی شدند.

علم‌الهدی با بیان اینکه شهید برونسی فرمانده دفاع مقدس از جنس شما بود، تصریح کرد: از جنس شما کارگران یک عنصر مجاهد در عرصه دفاع مقدس درخشید و به عنوان سند افتخار کار و کارگری شد.

امام جمعه مشهد یادآور شد: دشمنان با حمله به اقتصاد ما قصد فلج کردن اقتصاد ما را دارند، اما امروز شما می‌توانید همان نقش شهید برونسی را در عرصه جهاد و کار داشته باشید و اقتصاد را با جهاد خود مقاوم کنید.

انتهای پیام/2202/ل40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها