امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80401
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در حالی که هنوز برچسب های نرخ جدید کرایه تاکسی ها بین تاکسی داران توزیع نشده، امروز صبح رانندگان برخی از خطوط راسا ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در حالی که هنوز برچسب های نرخ جدید کرایه تاکسی ها بین تاکسی داران توزیع نشده، امروز صبح رانندگان برخی از خطوط راسا اقدام به اعمال نرخ جدید کرایه ها کرده اند.

در همین خصوص ابوالفضل قناعتی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: زمان توافق بین دولت و شهرداری برای تعویق ابلاغ نرخ کرایه های تاکسی به پایان رسیده است. زیرا توافق این بود که طبق درخواست استانداری تا زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی را افزایش ندهیم که ما هم با این درخواست موافقت کردیم.

وی افزود: اما اکنون فاز دوم هدفمندی یارانه ها با افزایش قیمت حامل های انرژی اجرایی شده و شهرداری طبق قانون تاخیر یک هفته ای هم از زمان تعیین شده برای افزایش نرخ کرایه ها – اول اردیبهشت – داشته است.

قناعتی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ کرایه ها یک روند سالانه است، گفت: افزایش قیمت هر ساله انجام می شود و ارتباطی به هدفمندی ندارد. بنابراین طبق روال سالانه این کار باید اول فروردین ماه انجام می شد. اما دولت از شورا خواست مصوبه خود را در این خصوص بعد از اجرای فاز دوم هدفمندی ابلاغ کند، ما هم این کار را کردیم. ولی با توجه به افزایش قیمت بنزین و سی ان جی اکنون دیگر باید نرخ کرایه ها افزایش می یافت.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: با تاخیر در ابلاغ نرخ جدید کرایه ها، راننده ها مجبور به تخلف و افزایش خودسرانه کرایه ها می شوند. این در حالی است که برای توزیع برچسب های قیمت های جدید مشکلی وجود ندارد. البته مسافرکش های شخصی منتظر توزیع برچسب ها نمانده و قیمت ها را افزایش داده اند. ولی رانندگان تحت پوشش سازمان تاکسیرانی طی امروز و فردا برچسب های جدید را دریافت می کنند.

وی با اشاره به سختی های کار رانندگان تاکسی گفت: تاکسی داران از پنج شنبه دارند بنزین 1000 تومانی می زنند. آیا خدا را خوش می آید در حالی که همه کارمندان افزایش حقوق یافته اند و رانندگان هم متحمل افزایش هزینه شده اند، ما این موضوع را در درآمدشان لحاظ نکنیم؟ حتی در صورت ابلاغ مصوبه شورای شهر، باز هم ما افزایش قیمت حامل های انرژی را در نرخ پیشنهادی خود لحاظ نکرده ایم؛ اما حتی بدون افزایش قیمت بنزین هم باید تا کنون قیمت کرایه ها را افزایش می دادیم. 

از سوی دیگر، محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر در گفت‌وگو با فارس، با غیرقانونی خواندن افزایش خودسرانه کرایه ها گفت: این کار غیرقانونی است و بدون مصوبه و رعایت قوانین نمی توان نرخ کرایه ها را افزایش داد.

وی افزود: با این حال شورای شهر مصمم است که موضوع افزایش قیمت حامل های انرژی را قطعا در افزایش نرخ کرایه ها لحاظ کند. در حال حاضر در مصوبه ما این موضوع لحاظ نشده و ابلاغ نشدن مصوبه هم به همین دلیل بود تا بازبینی در نرخ صورت بگیرد و بررسی این موضوع در اولویت کاری شورای شهر است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها