امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80405
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 29
الهه راستگو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به حضورش در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حوزه اجتماعی برای ...

الهه راستگو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به حضورش در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حوزه اجتماعی برای اطلاع رسانی و اگاهی بخشی بیشتر به شهروندان نیازمند به تعامل و ارتباط بیشتر با رسانه ها به عنوان پل ارتباطی و یکی از ارکان فرهنگ ساز و اگاهی رسان جامعه هستیم و امیدوارم طی ارتباط تنگاتنگ با ارباب جراید و رسانه ها بتوانیم در حوزه افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان قدم برداریم.

وی تصریح کرد:  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به دلیل ویژگی‌هایی چون ارزشی بودن و همچنین سرعت  انتشار و حجم اخبار یکی از خبرگزاری های برتر کشور و دارای دایره اثرگذاری قابل توجهی است و از این بابت به دست اندر کاران ،خبرنگاران و مدیران این رسانه تبریک عرض می کنم و امیدوارم در راستای انجام کار حرفه ای خود با رعایت اصل انصاف ، بی طرفی ، صداقت، سرعت و صحت در انتشار اخبار بیش از پیش موفق باشند.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در استانه سال 93 و نام گذاری این سال  تصریح کرد: مقام معظم رهبری در نام گذاری سال 93 به 3 نکته مهم اشاره کردند اول موضوع اقتصاد و توجه به اقتصاد مردم بنیاد ،دوم فرهنگ و توجه به فعالیت های خود جوش فرهنگی و سوم مدیریت جهادی .من معتقدم در تمامی این حوزه ها که نیاز اساسی و اصلی امروز جامعه می باشد همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز بر ان تاکید کردند اهمیت نقش مشارکت مردم است.

راستگو اضافه کرد:در هر حوزه ای که وارد می شویم بدون مسوولیت پذیری و مشارکت مردمی موفقیت حاصل نخواهد شد.در یک سوی این فضا مسوولین هستند که باید فضا را برای حضور و فعالیت مردم فراهم کنند و در سوی دیگر مسوولیت پذیری و مشارکت اجتماعی مردم است.ما در ستاد ساماندهی فعالیت های سازمان های مردم نهاد معتقدیم توجه و تاکید رهبر فرزانه انقلاب بر امر مدیریت جهادی صرفا متوجه مدیران نظام نیست بلکه باید بر اصل فعالیت داوطلبانه و کار جهادی و فرهنگسازی افزایش فعالیت های داوطلبانه  تاکید کنیم. پیشنهاد من به فعالان عرصه رسانه این است که در سال مدیریت جهادی بر مفاهیم و اصول مشارکت اجتماعی فعالیت داوطلبانه و کار جهادی  اهتمام ورزند و در فرهنگ سازی این اصل مهم نقش ایفا کننند.

رییس ستاد ساماندهی فعالیت های سازمان های مردم نهاد شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ستاد ساماندهی سمن ها با تشکیل کارگروه فعالیت های داوطلبانه و کار جهادی از تمامی فعالین سازمان های مردمی که در حوزه فعالیت های جهادی فعالیت می کنند دعوت به همکاری می کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ستاد ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و توانمندسازی سمن ها در حال فعالیت است و مبنای اصلی فعالیت سال جاری توجه به موضوعات اموزشی ، هدایت ، حمایت و تسهیل گری است. این ستاد در  حوزه‌های زیست‌محیطی، بهداشت و سلامت ، اسیب های اجتماعی  و کودکان کار ، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست و کار افرینی در هجده کارگروه فعالیت می کند .

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: این ستاد در تمامی مناطق 22 گانه شهرداری تهران دارای دبیر خانه های جداگانه هست و در تلاش هستیم تا در کنار مدیریت محله و شورایاری ها نقش سمن ها به عنوان سازمان های مردمی در فعالیت های محلی پر رنگ تر شود.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که چرا در جلسات شورا شما کمتر صحبت می‌کنید، گفت: به هیچ وجه این موضوع را قبول ندارم کار در شورا دو بخش مجزا دارد بخش اول که خارج از صحن علنی است پیگیری کارشناسی موضوعات در کارگروه ها و ارائه ان به صحن اصلی است. عمده فعالیت ها باید در این حوزه باشد تا طرح ها و برنامه با کار کارشناسی و نظر خواهی مشورتی از خبرگان تهیه شود.البته در صحن هم در هر جایی که نیاز باشد ورود پیدا می‌کنم و نظر خود را بیان می‌کنم.من به عنوان منشی هیئت‌رئیسه یک سری از وظایف را بر عهده دارم که انجام می‌دهم و منشی دیگر وظایف دیگری را در شورا پیگیری می‌کند و عمده موضوعات در هیات رییسه توسط رییس بیان می شود. البته در هر جایی نیاز بوده ورود داشته ام . ضمن اینکه من سعی می‌کنم در کارم به وظایف خود عمل کنم.

عضو شورای شهر تهران بیان داشت: من در سال‌های خدمتم چه در آموزش و پرورش، تربیت معلم، مجلس و وزارت کار علاقه جدی به موضوعات اجتماعی داشتم و در این زمینه فعالیتم بیشتر از فعالیت‌های سیاسی بوده است و در واقع یکی از دغدغه‌هایم موضوعات اجتماعی است.

وی در ادامه و در پاسخ به این پرسش که در زمان انتخاب شهردار تهران چه اتفاقاتی در بین اعضای شورا افتاد، گفت: من به عنوان شخصی که در این نظام بالغ بر 30 سال خدمت کرده‌ام وارد شورا شدم و خود را مدیون نظام می‌دانم و معتقدم تمام تلاش ما باید در جهت اعتلای هر چه بیشتر نظام و ایران عزیزمان باشد و در این مسیر شخص ، گروه و جناح معنا و مفهومی ندارد.

راستگو افزود: ما زمانی که در شورا حضور پیدا کردیم به قصد خدمت آمدیم . ما در قبال تک تک رای های مردم و تصمیماتی که می گیریم مسئولیم و برای هر کاری که می کنیم باید حجت شرعی داشته باشیم.

راستگو گفت: معتقدم باید فضای کشور را به سمت آرامش، کار و امید و فعالیت پیش برد و نباید با دعواهای سیاسی کام مردم را تلخ کرد. در رابطه با این موضوع فقط به این نکته بسنده می کنم که من به عهد خود با پروردگارم پایبندم و ان اینکه جز برای رضای خدا ادای دین به مردم و انچه که به صلاح نظام و ملت عزیزمان است قدمی برندارم.

وی گفت:در قیاس میان اقای هاشمی و اقای قالیباف ،اقای قالیباف از برنامه جامع تر ،تجربه پربار تر و تیم کاری اماده برخوردار بودند و معتقدم انچه اتفاق افتاد هم برای مردم هم برای شهردار تهران و هم برای اقای هاشمی خیر بود.

راستگو افزود: فضای شورای اسلامی شهر باید فضای کار تعامل و همیاری و اخذ تصمیمات کارشناسی باشد و امیدوارم این فضا بیش از پیش بر شورا حاکم شود.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها