امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80444
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، احمدرضا محمدی در بازدید از دریاچه سد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران، احمدرضا محمدی در بازدید از دریاچه سد فشافویه، ضمن ابراز تاسف از مرگ این تعداد ماهی گفت: منابع آب این دریاچه از چهار محل تامین می‌شود که یکی از این موارد خروجی پساب شهرک واوان است که پس از عبور از 12 هکتار نی‌زارِ  طبیعی که نقش تصفیه و خودپالایی این آب را بر عهده دارند، به سمت شهرک سینمایی دفاع مقدس و در نهایت دریاچه فشافویه سرازیر می‌شود.

او ادامه داد: به دنبال بروز شایعاتی مبنی بر رهاسازی مستقیم پساب شهرک واوان به این دریاچه، بلافاصله نمونه‌برداری از آب آن انجام شد که نتایج آن بیان‌گر این بود که آب دریاچه دارای استانداردهای لازم برای مصارف کشاورزی است.

هم‌چنین نجفیان رئیس هیئت مدیره شرکتی که در دریاچه فشافویه ماهی پرورش می‌دهد نیز با گلایه از اظهار نظر غیرمسئولانه برخی نهادها در باره این حادثه گفت: کشت بی‌رویه و فروش آب به کشاورزان منطقه رباط‌کریم، موجب کاهش شدید آب ورودی به این دریاچه شده و این امر موجب پایین‌آمدنِ آب سد، کمبود اکسیژن و در نهایت خفگی ماهیان در این دریاچه شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار