امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80452
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرلشگر عباس ابراهیم مدیر کل سازمان امنیت عمومی لبنان در گفت‌وگویی با خبرگزاری رویترز، از کاهش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرلشگر عباس ابراهیم مدیر کل سازمان امنیت عمومی لبنان در گفت‌وگویی با خبرگزاری رویترز، از کاهش 90 درصدی انفجارها در این کشور پس از اقدام ارتش لبنان در مسدود کردن مرز بر روی گروه‌های تروریستی خبر داد.

وی در این گفت‌وگو اعلام کرد که «وضعیت امنیتی دغدغه همه دنیاست ولی لبنان از وضعیت سوریه متأثر است و آنچه اخیرا در لبنان رخ داد، نتیجه بحران سوریه بود».

عباس ابراهیم افزود: مرز سوریه و لبنان از طرف عرسال یا یبرود یا از طرف قلعه الحصن یا منطقه عکار و شمال، باز بود و همین امر سبب خلل امنیتی در مرز شده بود.

این مسئول امنیتی لبنن همچنین تاکید کرد که «عملیات [ارتش سوریه] در مسدود کردن مرز لبنان با سوریه همزمان شد با اقدام دولت لبنان در بستن این پرونده تا 90 درصد [یعنی کاهش انفجارها]».

وی هماهنگی میان ارتش سوریه و لبنان را سبب ناکام ماندن بسیاری از عملیات‌های تروریستی در لبنان دانست و اعلام کرد که قبل از انسداد مرز تعداد زیادی از تروریست‌ها بازداشت شده‌اند.

ارتش سوریه در عملیات القلمون تعداد زیادی از مخفی‌گاه‌ها و مقرهای افراد مسلح را که در آن، خودروها بمب‌گذاری و به لبنان ارسال می‌شد، کشف کرده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها