امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80453
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 84
غلامرضا سلیمانی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که بلوک پتروشیمی پارس به چه ...

غلامرضا سلیمانی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که بلوک پتروشیمی پارس به چه شکلی توسط سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح واگذار شد، گفت: 40 درصد پتروشیمی پارس به ارزش 5 هزار و 200 میلیارد تومان فروخته شد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان هر کدام 20 درصد را خریداری کردند.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر تأکید کرد: معامله 20 درصد پتروشیمی پارس توسط سرمایه‌گذاری غدیر به صورت نقدی و خرید 20 درصد دیگر توسط پارسیان به صورت اقساط انجام شد.

وی افزود: بر این اساس سرمایه‌گذاری غدیر مبلغ حدود 2 هزار و 600 میلیارد تومان به صورت نقدی به ساتا پرداخت خواهد کرد، اما گسترش نفت و گاز پارسیان حدود 500 میلیارد تومان به صورت نقدی و مابقی در اقساط یک ساله پرداخت می‌کند.

به گزارش فارس، در حالی 40 درصد از سهام کل پتروشیمی پارس توسط سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به دو هلدینگ بورسی واگذار شد که ارزش کل این پتروشیمی توسط برخی کارشناسان با توجه به سودآوری آن حدود 24 هزار میلیارد تومان در صورت کار با ظرفیت کامل عنوان شده بود.

گفته می‌شود، تا پایان سال جاری پتروشیمی پارس به ظرفیت کامل خود خواهد رسید.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها