امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80454
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 103
قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا دولت در سیاست‌های تنظیم بازار و ...

قاسم نوده فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا دولت در سیاست‌های تنظیم بازار و تأمین کالاهای اساسی از نظرات مشورتی اتاق اصناف نیز استفاده کرده گفت: صددرصد خیر! ، ولی در بعضی مواقع در جلساتی که پیش آمده از وضعیت جامعه و بازار آنچه که به ذهن ما می‌رسید، به دولت منعکس کرده‌ایم.

بسته‌‌های حمایتی از اصناف در اجرای فاز اول هدفمندی اجرا نشد/ بی‌اعتمادی اصناف به وعده های دولت

وی به این نکته اشاره کرد که دولت در اجرای فاز اول هدفمندی اول یارانه‌ها قول‌هایی به اصناف به ویژه تولیدکنندگان داد که در قالب بسته حمایتی مبالغ وام کم‌بهره دراختیار این واحدهای تولیدی قرار دهد و گفته شد که حدود 250 میلیارد تومان آماده شده تا از طریق بانک ملی در اختیار بگذارند.

رئیس اتاق اصناف کشور تصریح کرد: در ابتدای کار، مشکلاتی پیش روی تولیدکنندگان گذاشتند، به گونه‌ای برخی از دریافت این وام‌ها صرف‌نظر کردند و پس از پیگیری‌های بسیار، یک سوم این مبلغ بیشتر محقق نشد،‌ اکنون نیز اگر برای فاز دوم قولی به صنوف بدهیم دیگر نمی‌پذیرند، چرا که به وعده اول وفا نشده است.

وی در مورد نظارت اتاق اصناف بر افزایش خودسرانه قیمت‌ها در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: کنترل و نظارت خود را در این زمینه تشدید کرده‌ایم، تا تغییر خودسرانه قیمت‌ها انجام نگیرد و از طرفی باید یک منبعی این قیمت‌ها را تثبیت کند که بدانیم بر چه مبنایی نظارت کنیم که این مسئله برعهده سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان است.

افزایش خودسرانه قیمت‌ها ممنوع

نوده فراهانی با اشاره به اینکه هر صنفی در صورت ضرورت افزایش قیمت باید از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان مجوز داشته باشد، افزود: در غیر این صورت بازرسان ما با هر گونه افزایش قیمتی برخورد می‌کنند و موضوع به دولت منعکس خواهد شد، چرا که ما یکی از اهدافمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده است.

مردم نگران کمبود کالا در فاز دوم هدفمندی نباشند

وی در پاسخ به اینکه کشور چقدر آمادگی تأمین کالاهای اساسی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را دارد گفت: کالا به اندازه کافی در کشور موجود است و کمبود کالا نداریم و مردم فکر نکنند که با اجرای فاز دوم هدفمندی با مشکل یا کمبود مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها