امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80465
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 131
مصطفی کشکولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش قیمت بنزین در گام دوم قانون هدفمندکردن ...

مصطفی کشکولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش قیمت بنزین در گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها گفت: هنوز پیش بینی دقیقی از آینده وضعیت مصرف بنزین وجود ندارد.

*مصرف 97 میلیون لیتری بنزین در شب افزایش قیمت

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ادامه داد: در روز پنجشنبه و تا ساعت افزایش قیمت بنزین 97 میلیون لیتر و روز قبل از آن نیز 94 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد.

وی با اشاره به اینکه باید اطلاع رسانی می شد تا آرامش در جامعه حاکم شود، گفت: مردم پس ازآنکه مطلع شدند قرار است قیمت بنزین افزایش یابد اقدام به ذخیره سازی بنزین کردند بنابراین باید اردیبهشت ماه را پشت سربگذاریم تا متوجه شویم وضعیت مصرف بنزین چگونه خواهد شد.

*پیش‌بینی متوسط مصرف روزانه 70میلیون لیتر

کشکولی خاطرنشان کرد:پیش بینی ما این است که در سال جاری به طور متوسط روزانه 70 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شود.

وی با اشاره به میزان بنزین ذخیره شده 400 تومانی در کارت های سوخت گفت: در حال حاضر 2 میلیارد و 400 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی در کارتهای سوخت ذخیره شده که از این میزان 500 میلیون لیتر برای موتور سیکلت‌ها است.

کشکولی ادامه داد: پس از افزایش قیمت بنزین خوشبختانه هیچ مشکلی ایجاد نشد و یکی از آرام‌ترین شبها را پشت سر گذاشتیم و موفق‌ترین مرحله ای بود که در اجرای گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها داشتیم.

*سهمیه‌ مازادی به کارت‌ خودروهای عمومی واریز نشده است

وی با اشاره به سهمیه سوخت خودروهای عمومی گفت: براساس قانون سهمیه خودروهای تاکسی مانندگذشته واریز و هیچ رقم مازاد برسهمیه درکارتهایشان واریز نشد.

کشکولی تصریح کرد: فقط قرار است قیمت بنزین در 4 روز ابتدایی ماه اردیبهشت مانند گذشته و 26 روز باقیمانده براساس نرخ های جدید بنزین محاسبه شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها