امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80503
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه صبح امروز شنبه، در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه صبح امروز شنبه، در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری در محل ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد، در جمع فرماندهان، مسئولین، اساتید و مربیان عقیدتی سیاسی این نیرو تقابل و درگیری جبهه حق و باطل را سنت الهی نامید و اظهار داشت: تقابل این دو جبهه ابعاد و صحنه‌های مختلفی دارد که عملیات سخت و نظامی، جنگ سیاسی و جنگ فرهنگی بخشی از آن را شامل می شود.

حاجی صادقی از جنگ فرهنگی به عنوان خطرناک ترین ابعاد درگیری حق و باطل یاد کرد و با تشریح ویژگی های آن، گفت: این جنگ کم هزینه، پردرآمد و ناملموس است و در آن باطل با لباس حق به میدان می آید.

وی افزود: در جنگ فرهنگی مبنایی ترین گفتمان‌ ها و جهت گیری ها تغییر کرده و دشمن در صدد آنست که با تسخیر مغزها سرزمینها را به تسخیر درآورد.

حاجی صادقی با بیان اینکه از دشمن نباید انتظار داشت کاری جز دشمنی انجام دهد، گفت: دشمنان ما امروز مترصد به دست آوردن فرصتی هستند تا به بهترین نحو از آن استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در مقطع کنونی یکی از مهمترین اقتضائات سنگر نشینی انقلاب اسلامی ،شناخت و درک محور اصلی عملیات دشمن است تا عملیاتهای فریب ما را از مسیر اصلی گمراه نکند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه مهمترین چالشی که دشمنان انقلاب اسلامی به آن می پردازند را چالش فرهنگی، فکری و جنگ عقیدتی عنوان و تصریح کرد: دشمنان به دنبال آن هستند تا نرم افزار و روح انقلاب اسلامی را گرفته و موتور آن را خاموش کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما بر این نکته اذعان دارند که تمامی موفقیت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به فرهنگ و نرم افزار انقلاب یعنی اسلام مربوط می شود، گفت: دشمنان در صدد آن هستند که با شکستن روحیه انقلابی و جهادی فرهنگ رفاه طلبی را جایگزین کرده و انقلاب اسلامی را از درون دچار مخاطره کنند.

حاجی صادقی در ادامه احیای تفکر سکولاریستی، تلاش برای تغییر گفتمان مقاومت، متقاعد کردن مسئولین به سازش با دشمنان و حمله به اصول و ارزشها را از جمله ابزارهای دشمن در جنگ فرهنگی توصیف و تصریح کرد: ترویج لیبرالیسم فرهنگی، جلوگیری از پیشرفت علمی، استفاده از پیاده نظام داخلی و تغییر ارزشها نیز از دیگر ابزارهای دشمن در جنگ فرهنگی است.

وی با اشاره به رسالت خطیر سنگر نشینان انقلاب اسلامی در مقطع کنونی اظهار داشت: غافل نشدن از جنگ فرهنگی، رویت محورها و کانال های نفوذ این حمله، تقویت اصول و تغییر ناپذیری آنها، حفظ روحیه انقلابی و جهادی، تعمیق معارف، بصیرت افزایی، نهادینه کردن مقاومت در تمامی شئون و ارتقای آمادگی در تمامی صحنه ها مسئولیت و رسالتی است که در مقطع کنونی موجب ناکامی دشمن در جنگ فرهنگی می شود.

حاجی صادقی با تاکید بر اینکه تقویت ولایت محوری در اندیشه و عمل در جنگ فرهنگی از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است، گفت: امروز می بایست گیرنده های ما نسبت به مواضع رهبری حساس تر شود.

وی به حضور سپاه در مرزها اشاره کرد و گفت: حضور سپاه در مرزها تنها با هدف حفظ خاک نیست بلکه حفظ ارزشها را نیز دنبال می کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان اظهار امیدواری کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان خط مقدم پاسداری از انقلاب همچون دوران دفاع مقدس الگویی برای تجلی ولایت محوری باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها