امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80507
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله ملکوتی در قم در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله ملکوتی در قم در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تسلیت وفات آن عالم بزرگوار اظهار کرد: آیت‌الله ملکوتی در فقه، اصول و فلسفه مجتهد و از شاگردان برجسته علامه طباطبایی بود.

وی بیان کرد: آیت‌الله ملکوتی میوه شیرین دو حوزه علمیه قم و نجف بود و در حوزه علمیه قم از محضر آیت‌الله بروجردی و امام (ره) و در نجف از محضر بزرگان این شهر بهره برده بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه آیت‌الله ملکوتی در بعد علمی و در بعد عملی از پیشگامان مبارزه بود تصریح کرد: وی در زمانی که امضا برای بیانیه علیه شاه دل شیر می‌خواست نخستین کسی بود که بیانیه خلع شاه از حکومت را امضا کرد و پای ثابت همه بیانیه‌های جامعه مدرسین در قبل از انقلاب بود.

وی عنوان کرد: آیت‌الله ملکوتی از اخلاص بسیار بالایی برخوردار بود و‌ بعد از شهادت آیت‌الله شهید مدنی و آیت‌الله شهید قاضی، امام (ره) از وی خواست که امام جمعه تبریز شوند و ایشان نیز ایثار کرد و این امر را پذیرفت.

خاتمی بیان کرد: ایشان در مصاحبه خود بیان کرد که وقتی  وارد تبریز شدم گفتم که من مسلم و نائب امام هستم.

وی مطرح کرد: آیت‌الله ملکوتی ولایت فقیه را از عمق جان باور داشت و فرزند وی به بنده بیان کرد؛ که آیت‌الله ملکوتی مصمم بود که بحث ولایت فقیه را مطرح کند.

انتهای پیام/2258/ط20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها