امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80512
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی امام جمعه خرم آباد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی امام جمعه خرم آباد و مسئول ستاد بزرگداشت آیت‌الله کمالوند به همراه اعضای این ستاد با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار مسئول ستاد بزرگداشت آن دانشمند مجاهد، گزارشی از برنامه‌های انجام شده ارائه داد.

آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی نیز ضمن تشکر و قدردانی از اعضای این ستاد گفت: کاری که شما انجام می‌دهید خدمت به دین و مکتب است و باید خداوند را بر این توفیق بزرگ شاکر باشید.

وی در قسمتی از بیانات خود با اشاره به مقام علم در اسلام اضافه کرد: خداوند متعال مقام عالمان را در قرآن کریم این گونه معرفی کرده‌اند که «یرْفَعِ اللهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ؛ خداوند متعال مقام صاحبان ایمان و علم را رفیع می‌کند و بالا می‌برد» و صاحبان علم و علم پژوهان نزد خداوند متعال ارزش والایی دارند.

آیت‌الله صافی ضمن تأکید بر لزوم برگزاری بزرگداشت علما و فقها در عصر حاضر عنوان کرد: ارزش علم و عمل و فقاهت، بالاتر از آن است که مثل بنده‌ای بتواند آن را توصیف کند و توصیف کسانی که به این مقامات نائل شده‌اند هم ممکن نیست، اما باید در حد امکان برای معرفی جایگاه علم و اخلاق علمای بزرگ تلاش کرد که در نتیجه، مردم قدردان آنها باشند و بدانند اگر خدمات و زحمات آنها نبود، احکام شرع به مردم نمی‌رسید و در نتیجه، مردم نسبت به اسلام و معارف نورانی قرآن و اهل بیت علیهم السلام بی‌اطلاع بودند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خرم آباد و استان لرستان جایگاه علمای بزرگ و اندیشمندان گرانقدر است گفت: از قدیم الأیام این منطقه دارای عالمان بزرگ دینی بوده از جمله مرحوم آیت‌الله کمالوند و آیت‌الله شیخ عبدالرحمن خرم آبادی که تعهّد دینی بسیاری داشت. حاج شیخ عبدالرحمن خرم آبادی در دوران خفقان رضاشاهی، نماینده مجلس بود و وقتی که رضاشاه دستور داده بود روحانیون باید عمامه‌های خود را بردارند و حق آمدن به مجلس با عمامه را ندارند، ایشان از مجلس استعفا داده و عمامه خود را برنداشت.

وی ضمن اشاره به مقام علمی و معنوی آیت‌الله کمالوند، ایشان را افتخار مردم لرستان بلکه ملت ایران دانست و اضافه کرد: آن مرحوم از تمام جنبه‌ها ممتاز بودند. وی یکی از شاگردان مورد توجه آیت‌الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه بودند که این امتیاز ویژه‌ای محسوب می‌شود. تشکیل حوزه علمیه و تربیت طلاب و خدمت به ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام از مقامات ارزشمند آن عالم بزرگوار بود.

استاد حوزه علمیه قم در قسمت دیگری از بیانات خود با اشاره به برخی ویژگی‌های اخلاقی آیت الله کمالوند تاکید کرد: ایشان دارای ویژگی‌های اخلاقی بسیار جالبی بودند که مطالعه زندگی ایشان می‌تواند برای جامعه به خصوص جوانان ما درس بزرگی باشد.

وی با توجه به سابقه رفاقت و دوستی با آن عالم بزرگوار تاکید کرد: وقتی که با هم مشهد مقدس مشرف بودیم وقتی برای بنده، کسالتی پیش آمد در مدت بیماری، ایشان همه روز عصرها برای احوالپرسی و عیادت می‌آمدند و تواضع خاصی داشتند که جداً باید گفت حالات آن بزرگوار برای آقایان طلاب و مردم با ایمان، الگو و اسوه بود.

آیت‌الله صافی در پایان این دیدار ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این کنگره، توفیق بزرگداشت مقام علما و خدمت به نشر معارف اهل بیت علیهم السلام را برای همگان مسئلت کرد.

انتهای پیام/2258/ن/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها