امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80513
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌با اشاره به ...

ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌با اشاره به تصمیم دولت برای تبدیل جاسک به منطقه ویژه صادرات پتروشیمی گفت: پس از این تصمیم دولت قیمت زمین در این منطقه رشد چشمگیری پیدا کرده است.

وی ادامه داد:‌ در همین راستا هم در داخل استان مراجعه‌هایی برای خرید زمین در این منطقه وجود دارد و حتی از استان‌های همجوار و غیر بومی افرادی متقاضی خرید زمین در این منطقه هستند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه برخی افراد از روش‌های غیرقانونی در حال خرید زمین در منطقه جاسک هستند، تصریح کرد: این افراد از رانت‌های اطلاعاتی به دست آمده از برخی منابع استان درباره جانمایی پروژه‌ها، استفاده کرده و اقدام به خرید زمین در این مناطق می‌کنند.

جراره با تأکید بر اینکه استفاده از رانت‌های اطلاعاتی برای سواستفاده از طرح های توسعه ای استان، پیش از این نیز برای پروژه‌ها و طرح ها در این منطقه مورد استفاده قرار گرفته است اظهار داشت: افرادی که منابع اطلاعاتی داشته‌اند به این پروژه‌ها ورود کرده و سوءاستفاده کردند.

وی با انتقاد از توسعه ناهمگون استان هرمزگان ادامه داد: زمانی که توسعه‌ای در استان رخ می‌دهد سود آن برای مردم نیست و تنها معایب آن به مردم می‌رسد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مجلس می‌تواند در این زمینه از شورای هماهنگی مناطق آزاد تحقیق و تفحص داشته باشد تصریح کرد:‌ مجلس می‌تواند به این مسئله ورود کند و در هر حوزه‌ای اقدام به تحقیق و تفحص کند و مناطق آزاد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک این مسئله مورد بررسی دقیق قرار خواهد داد.

پیش از این حسن روحانی در سفر استانی به استان هرمزگان و در جمع مردم جاسک از طرح دولت برای منطقه آزاد شدن جاسک خبر داده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها