امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80540
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حسین چمنی پیش از ظهر امروز در همایش «سلامتی ارمغان شیر» در پژوهشکده معلم آموزش و پرورش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، حسین چمنی پیش از ظهر امروز در همایش «سلامتی ارمغان شیر» در پژوهشکده معلم آموزش و پرورش ناحیه یک این شهر با تبریک فرا رسیدن روز معلم اظهار کرد: روزگار و آموزگار دو معلم انسان هستند.

وی ادامه داد: روزگار عمر و جان انسان‌ها را می‌گیرد تا به آنها آموزش دهد اما آموزگار عمر خود را فدای آموزش به افراد می‌کند.

چمنی با بیان اینکه سلامتی از جمله نعمتی‌هایی است که انسان به آن توجهی ندارد، خاطرنشان کرد: خداوند در قیامت از نعمت سلامتی از انسان‌ها می‌پرسد.

مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران سلامتی را بزرگ‌ترین نعمت در اختیار انسان‌ها عنوان کرد و افزود: افراد در مقابل سلامتی خود مسئول هستند.

وی ارزش سلامتی را معادل تمام دارایی انسان خواند و تصریح کرد: جامعه باید برای نعمت سلامتی سرمایه‌گذاری کند.

*8 درصد جمعیت ایران سالمند هستند

چمنی با اشاره به حرکت کشور به طرف پدیده پیری، بیان کرد: طبق آمار سال 1390 سالمندان بالای 60 سال هشت درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران «سلامتی» را مرز پیری و جوانی توصیف کرد و گفت: «سلامتی» مرز توانایی و ناتوانی است.

وی افراد 60 تا 74 سال را سالمند جوان خواند و یادآور شد: افراد 74 تا 90 سال جمعیت سالمند را تشکیل می‌دهند.

*سالمندان ایرانی 20 سال زودتر زمین‌گیر می‌شوند

چمنی با بیان اینکه افراد بالای 90 سال سالمند پیر هستند، تصریح کرد: سالمندان در ایران به دلیل سبک زندگی 20 سال زودتر از کشورهای پیشرفته زمین‌گیر می‌شوند.

مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران به آغاز دوره جمعیتی میانسالی کشور از سال 90 اشاره کرد و افزود: 40 سال آینده جمعیت ایران با وجود افزایش زاد و ولد به جامعه پیر تبدیل می‌شود.

وی خواستار برنامه‌ریزی مسئولان برای گروه سنی سالمندان در کشور شد و بیان کرد: اگر برنامه‌ریزی مناسب از اکنون صورت نگیرد در چهار دهه آینده با چالش سالمندی در کشور مواجه می‌شویم.

*زمین‌گیری والدین دلیل طلاق زوج‌های جوان

چمنی بسیاری از طلاق زوج‌های جوان را به دلیل زمین‌گیر شدن والدین دانست و اظهار کرد: نگهداری از سالمندان مشکلاتی را برای خانواده‌ها ایجاد کرده است.

مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران سیستم برنامه‌ریزی در کشور را «بیمارمحور» خواند و یادآور شد: تفکر «سلامت‌محور» باید جایگزین برنامه‌ریزی «بیمارمحور» شود.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر «پیشگیری مقدم بر درمان است»، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری برای سلامت جامعه طول عمر افراد را به همراه دارد.

*80 درصد مشکل سالمندان بیماری‌های اسکلتی و گوارشی است

چمنی سرمایه‌گذاری برای سلامت جامعه را سبب افزایش درآمد ناخالص ملی کشور دانست و بیان کرد: 80 درصد مشکل سالمندان را بیماری‌های اسکلتی و گوارشی تشکیل می‌دهد.

مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران به وجود بیماری‌های قلبی، اسکلتی، عضلانی، دهان و گوارشی در جامعه اشاره کرد و افزود: 12 درصد مرگ و میرهای کشور مربوط به پر فشاری است.

وی با بیان اینکه سالانه 90 هزار نفر به سرطانی‌های کشور اضافه می‌شود، تصریح کرد: مصرف نمک در کشور بالا است.

چمنی از انتشار کتاب «غذای بهشتی» به‌زودی خبر داد و اظهار کرد: مجموعه آیه‌های قرآن و روایت‌های ائمه (ع) درباره شیر در کتاب مذکور گردآوری شده است.

مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران با اشاره به اینکه سالم‌سازی شیر از گذشته مطرح بوده است، اظهار کرد: روش سالم‌سازی شیر اکنون متفاوت شده است.

وی 87 درصد مواد تشکیل‌دهنده شیر را از آب دانست و تصریح کرد: شیر غذای بدون جایگزین است و در تولید این محصول از مواد نگهدارنده استفاده نمی‌شود.

چمنی با تاکید بر اینکه استفاده از مواد نگهدارنده در شیر و فرآورده‌های لبنی ممنوع است، یادآور شد: استفاده از شیر در اقشار مختلف جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی است.

*افزایش سرانه شیر شاخص جامعه پیشرفته است

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک رشت نیز در همایش مذکور به هفته سلامت و شعار «خودمراقبتی» اشاره کرد و گفت: مصرف صابون و شیر از شاخص‌های جامعه پیشرفته در عرصه سلامت است.

علیرضا نجیب با بیان اینکه شاخص سرانه مصرف شیر در جامعه پایین است، افزود: نهادینه شدن مصرف شیر بسیاری از مشکلات سلامت در جامعه را برطرف می‌کند.

*توزیع شیر مشکل آموزش و پرورش

معاون آموزش ابتدایی ناحیه یک رشت نیز در همایش «سلامتی ارمغان شیر» اظهار کرد: مصرف شیر به منظور سلامتی افراد در اسلام تاکید شده است.

عابدین امیدی با اشاره به اینکه جامعه سالم به قله‌های پیشرفت و توسعه دست پیدا می‌کند، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دانش‌آموزانی سالم داشته باشیم باید برای این موضوع هزینه کنیم و این امر در آموزش و پرورش انجام می‌شود.

وی از اتمام توزیع شیر در آموزش و پرورش خبر داد و افزود: توزیع شیر بین دانش‌آموزان از مشکلات آموزش و پرورش است.

امیدی استفاده منظم دانش‌آموزان از شیر را نیازمند برنامه‌ریزی خواند و بیان کرد: گسترش برنامه‌های تشویقی در ارتقای مصرف سرانه شیر بین دانش‌آموزان تاثیرگذار است.
انتهای پیام/84001/ل40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار