امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80547
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عزت الله ضرغامی امروز در همایش هفته سلامت در سالن همایش‌های رازی گفت: همه شرایط برای ایجاد تحول بزرگ در حوزه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عزت الله ضرغامی امروز در همایش هفته سلامت در سالن همایش‌های رازی گفت: همه شرایط برای ایجاد تحول بزرگ در حوزه سلامت فراهم شده، سیاستهای کلان سلامت ابلاغ شده است و طبق این سیاست‌ها مأموریت سازمان‌ها مشخص شده است.

وی ادامه داد: دولت برای سلامت توجه بیشتری خرج می‌کند و نمونه آن در بحث هدفمندی یارانه‌هاست که به دلایلی سعی شد از مردم دعوت کنند تا از ثبت‌نام انصراف دهند و اعتبارات آن به بخش سلامت برود. البته هر چند عدم ثبت‌نام‌ها رقم بالایی نیست که مشکلات سلامت را حل کند اما آغاز خوبی است.

ضرغامی گفت: جامعه توقع بیشتری دارد تا مسائل سلامت حل شود و شرایط فرصت خوبی را فراهم کرده که البته احتیاج به فرصت‌طلبی داریم تا مدیران از فرصت‌های موجود استفاده کنند و به گفته رهبری ظرفیت‌های خود را بشناسند.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها آماده کمک به حوزه سلامت هستند افزود: در صدا و سیما نیز شبکه‌های سلامت، رادیو سلامت و برنامه‌های متعدد ظرفیت‌های بزرگی هستند که باید کمی و کسری آن را تأمین کنیم.

ضرغامی با اشاره به اینکه تجهیزات و امکانات خوبی در بیمارستان‌های دولتی وجود دارد گفت: با این وجود به خوبی معرفی نشده‌اند و یکی از مشکلات حاضر این است که در جامعه پزشک محور هستیم و گفته می‌شود که هر پزشکی که در برنامه‌های صدا و سیما بیایند معروف شده و مورد اعتماد مردم می‌شود.

وی تصریح کرد: این خاصیت رسانه ملی است که مردم به آن اعتماد دارند و این را قبول دارم که برخی پزشکان هستند که وقتی در برنامه‌ای می‌آیند جایگاهشان بالا می‌رود اما باید کاری کنیم که جامعه، پزشک محور نباشد.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: ما آمادگی کامل داریم که اگر بخش‌های دولتی فرصت این را دارند که امکانات خود را به مردم معرفی کنند و ظرفیت‌های خالی در آن جا وجود دارد ما در این بیمارستان‌ها مستقر شویم و چادر بزنیم و مردم را نسبت به آن آشنا کنیم.

ضرغامی با اشاره به مشکلات دارویی و رقم بالای واردات گفت: جامعه پزشکی باید وارد کار شود و داروی کمی تجویز کند و بداند نمونه ایرانی هم وجود دارد و بیماران را راهنمایی کند تا واردات کمتر شود. در حالی که اکنون می‌بینیم قیمت داروها بالاست و مردم در منازل انبار می‌کنند و بعد هم می‌گوییم دارو نیست.

وی با تأکید بر اینکه باید نهضت در مدیریت دارو ایجاد شود گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای نیز به دنبال حضور در حوزه درمان و دارو هستند تا مخاطب جذب کنند در حالی که ناموفق‌ترین‌ها هستند و اغلب به معرفی داروهای لاغری، زیبایی و تجهیزات غیراستاندارد می‌پردازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها