امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80549
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد‌رضا دشتی اردکانی در حاشیه همایش مالکیت معنوی و نقش آن در توسعه اقتصادی با ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد‌رضا دشتی اردکانی در حاشیه همایش مالکیت معنوی و نقش آن در توسعه اقتصادی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص دریافت 5 هزار تومان بابت ثبت هر سند گفت: از ابتدای سال 93 این امر اجرایی شده چرا که در بودجه سال 93 ما مکلف شدیم که برای ثبت هر سند الکترونیکی مبلغ 5 هزار تومان دریافت و به حساب خزانه واریز کنیم.

وی افزود: تمامی دفاتر اسناد رسمی مکلف هستند که این قانون را اجرا کنند و خوشبختانه همکاران ما در این زمینه عملکرد مناسبی داشتند اما با مشکلاتی هم مواجه بودند.

وی با اشاره به بروز برخی مشکلات در خصوص دریافت این مبلغ گفت: یکی از این مشکلات این است که کارخانه‌هایی در دفاتر اسناد رسمی نصب شده‌اند نمی‌توانند مبلغ 5 هزار تومان را از سایر پولهایی که واریز می‌شود تفکیک کنند که البته ما به مسئولان سازمان ثبت اسناد در این زمینه صحبت کردیم و سرپرست فناوری اطلاعات در این زمینه با ما همکاری داشته است.

دشتی اردکانی در خصوص تخلف سردفتران گفت: تخلف بین سردفتران چشمگیر نیست و من به عنوان عضو دادگاه تجدید‌نظر سردفتران به جرات می گویم که تخلف پایین بوده است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران قوه قضائیه با اشاره به اینکه کانون سردفتران تنها نهادی است که توسط 5 مرجع بازرسی می‌شود گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اداره کل ثبت استانها، کانون سردفتران و دفتریاران، سازمان مالیاتی و سازمان بازرسی از جمله نهادهایی هستند که عملکرد دفاتر اسناد رسمی را بررسی می‌کنند.

وی بیشترین تخلفات را مربوط به تنظیم اسناد و مدارک و دریافت خلاصه معاملات دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه روند الکترونیکی شدن ثبت اسناد سیر صعودی دارد اما هنوز با مشکلاتی مواجه هستیم که در حال برطرف شدن است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها