امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80550
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
محمد هادی ایازی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به ...

محمد هادی ایازی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا شهرداری در حوزه ایاب و ذهاب کودکان استثنایی در سال جاری کمک می‌کند؟»، اظهار داشت: یک سری وسایط حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس‌های خاصی برای معلولان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: شورا به شهرداری توصیه کرده است که وسایط حمل و نقل عمومی معلولان را افزایش دهند؛ اما اینکه قرار باشد برای تمام مدارس استثنایی سرویس خاص گذاشته شود قاعدتاً شاید این در وسع شهرداری به طور خاص نباشد ولی ما برای معلولان به طور کلی دنبال این هستیم که وسایط حمل و نقل عمومی خاص داشته باشیم که بتواند کار جا‌به‌جایی آنها را انجام دهد.

ایازی در پاسخ به این پرسش که «آیا قول خاصی به دانش‌آموزان استثنایی در حوزه حمل و نقل می‌دهید؟»، خاطرنشان کرد: این حرکت کلاً به سمت حل این مشکل است؛ اما خب قاعدتاً ممکن است زمان ببرد ولی مجموعه مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری اراده بر این دارند که برای معلولان شهر وسایل نقلیه خاصی را اختصاص دهند که از سال 91 شروع کرده است و در سال 92 توسعه داد و در سال 93 هم حتماً افزایش پیدا می‌کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «پس مستقیماً قولی به دانش‌آموزان و آموزش و پرورش استثنایی نمی‌دهید؟»، تصریح کرد: این یک بحث عمومی و کلی است که دولت باید کمک کند ولی ما برای معلولان در حال طراحی هستیم که بتوانیم پاسخگوی تمام معلولان باشیم.

وی افزود: همانطور که مناسب‌سازی نسبت به سال گذشته بهتر شده است، اما همه چیز آن که حل نشده و مناسب‌سازی هم مشکل دارد؛ برای معلولان هم بحث وسایل حمل و نقل عمومی آغاز شده و امسال هم افزایش پیدا می‌کند و امیدوار هستیم ظرف یکی دوسال بتوانیم تمام نیاز آنها را برطرف کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها