امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80551
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سید مهدی ناظم رضوی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک روسای شوراهای اسلامی شهر و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سید مهدی ناظم رضوی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک روسای شوراهای اسلامی شهر و استاندار اصفهان اظهار کرد: اطراف تپه‌های سیلک با بیش از 7 هزار سال قدمت مورد هجوم ساختمان سازی قرار گرفته و همین مسئله سبب می‌شود تا این تپه‌ها در بین حصار ساختمان‌ها خفه شوند.

وی افزود: سازمان میراث فرهنگی حاضر نیست کاوش‌های باستانی خود را در این تپه‌ها انجام دهد و همین امر باعث می‌شود محدوده این تپه‌ها همچنان ناشناخته باقی بماند.

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان ادامه داد: شهرداری و شورای شهر برای مشخص شدن حریم تپه‌های سیلک حاضر است بخشی از هزینه باستان شناسی در این بخش را پرداخت کند، اما متاسفانه اراده مصممی در این زمینه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: موضوع دیگری که این شهرستان و برخی شهرستان‌های شمالی استان اصفهان را درگیر خود کرده موضوع شیوع بیماری سالک است که برای مقابله با آن باید در همین فصل دست به کار شد.

ناظم رضوی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با بیماری سالک باید وارد عمل شود و اگر این مسئله جدی گرفته نشود، در آینده‌ای نه چندان دور شاهد رشد این بیماری در بخش‌های شرقی و شمالی استان اصفهان خواهیم بود.

وی بر لزوم توسعه زیرساخت‌های خود مراقبتی در بین مردم برای کاهش میزان بیماری‌ها تاکید کرد و گفت: با تمام اقدامات خوب پزشکی که در کشور انجام شده، اما متاسفانه بر اساس آمار وزارتخانه بهداشت درمان و آموزش پزشکی، هنوز سرانه مراقبت‌های بهداشتی در ایران پایین است.

انتهای پیام/63031/صا20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها