امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80563
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، علی دلپیشه ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان ایلام اظهار داشت: مقام معظم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، علی دلپیشه ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان ایلام اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین فرمودند و افزون بر این سیاست‌های کلی را در خصوص سلامت و افق ترسیم شده برای ارتقای سطح سلامت مردم مطرح فرمودند که به سهم خودم از سوی هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایلام از این سخنان و سیاست‌ها تقدیر می‌کنم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: بدون تردید بیانات و سیاست‌های مقام معظم رهبری چراغ راه همه به ویژه مدیران و مسئولان بهداشت و سلامت نظام از جمله استان ایلام خواهد بود و بیانات مقام معظم رهبری را نصب‌العین فعالیت‌های خود قرار خواهیم داد تا به اهدافی که معظم له ترسیم و تبیین فرمودند، دست بیابیم.

وی ادامه داد: با عنایت به سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر ارتقاء حسن همجواری با کشورهای همسایه و به ویژه کشور دوست و همسایه (عراق) و در راستای عقد تفاهمنامه و قرارداد بین استانداری‌های ایلام و واسط عراق و به دنبال این تفاهمنامه بازدید متقابلی از طرف هیئت رئیسه دانشگاه استان واسط عراق و مجموعه بهداشت و درمان آن استان از استان ایلام شکل گرفت.

این مسئول اضافه کرد: در این بازدید مسئولان عراقی توانمندی‌های استان ایلام را مورد ارزیابی قرار دادند، به طور متقابل نیز هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از استان واسط عراق و مجموعه بهداشت و درمان آنها سرکشی به عمل آورد.

دلپیشه تصریح کرد: در این بازدیدها ضمن تبادل تجربیات بین طرفین، پیرامون نحوه توسعه مراودات بهداشتی و درمانی بین دو کشور بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و تفاهم‌هایی نیز بین مسئولان دو کشور رد و بدل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: توریسم درمانی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی بود که بین مسئولان درمانی دو کشور بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد که بیماران شرق کشور عراق برای درمان به استان ایلام مراجعه و از خدمات درمانی این استان بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: بنا به گفته مسئولان بهداشت و درمان کشور عراق بسیاری از بیماران عراقی ساکن در شرق عراق برای مداوای بیماری خود به کشور هندوستان سفر کرده که از نظر فرهنگی و مالی برای مردمان کشور عراق مشکلاتی را به وجود آورده است.

این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر حوزه بهداشت و درمان استان ایلام آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران عراقی است.

دلپیشه تصریح کرد: افزون بر این، جذب دانشجویان در مقاطع تکمیلی و ارائه خدمات آموزشی به عراقی‌ها یکی دیگر از برنامه‌های در حال تحقق دانشگاه علوم پزشکی ایلام است.
انتهای پیام/2246/ق30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها