امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80570
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات) محمد هادی حیدرزاده اظهارداشت: با توجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات) محمد هادی حیدرزاده اظهارداشت: با توجه به تراکم جمعیتی بسیار بالای شهرستان پردیس تقریباً باید از پیشوند کلانشهر در عنوان نام این شهرستان استفاده کرد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه توسعه بدون برنامه هر شهر با مشکلات و معضلات مختلف فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی همراه خواهد بود گفت: اقداماتی که می‌توان برای احداث مناسب شهرهای جدید انجام داد برنامه‌ریزی و طراحی مناسب شهری در حوزه‌های مختلف است.

حیدرزاده با بیان اینکه موضوع شبکه فاضلاب یکی از معضلات مهم زیست محیطی در شهر  پردیس بوده است تصریح کرد: طراحی شبکه فاضلابی این شهرستان قبل از احداث آن پیش‌بینی نشده و بعد از اینکه این شهر تأسیس شده در خصوص ایجاد شبکه فاضلاب پردیس اقداماتی صورت گرفته است که امیدواریم با راه اندازی این شبکه بخشی از دغدغه های محیط زیست در این شهرستان مرتفع شود.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات زیست محیطی در شهرستان پردیس موضوع ساخت و سازهای صورت گرفته در مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران بوده که در دولت قبل مقرر شده بود در ازای واگذاری اراضی دره بهشت به مسکن مهر، زمین معوضی به منطقه حفاظت شده جاجرود الحاق شود و پیگیری  این موضوع در دستور کار اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین گفت: یکی دیگر از موضوعات که دغدغه مردم و مسئولین این شهرستان است مربوط به صنعت سیمان شمال است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه این مجموعه موظف به ارائه برنامه زیست محیطی قابل اجرا و موثر شده است، گفت: ما به دنبال ایجاد خلل در رونق اقتصادی، اشتغال و توسعه نیستیم ولیکن قطعا اولین حقوق شهروندی در مباحث سلامت و محیط زیست اولویت اصلی در کار ما خواهد بود.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که با تعامل و نگاه حمایتی تهدیدهایی که در حوزه محیط زیست وجود دارد مرتفع و آلودگی‌ها بطور کامل کنترل شود؛ البته در صورتی که این نگاه تعاملی منجر به نتیجه نشود قطعاً از اختیارات حاکمیتی استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه صنایع فاقد برنامه مدیریت پسماند و فاضلاب عمدتاً آلودگی‌هایی را به آب‌های سطحی و منابع آب و خاک وارد می‌کنند، اظهار داشت: به ساخت و سازهای غیرمجاز، واحدهای صنعتی و خدماتی که ایجاد آلودگی می‌کنند نباید هیچگونه خدمات و تسهیلاتی ارایه شود و این واحدها باید خود را با ضوابط و معیارهای زیست محیطی منطبق کنند.

حیدری فرماندار پردیس نیز با تأکید بر ضرورت حفظ محیط زیست  و طبیعت در این شهرستان اظهار داشت: طراحی شهرستان پردیس با هدف سکونت دویست هزار نفر پیش بینی شده بود ولی بر اساس وضع موجود هشتصد هزار نفر سکونت خواهند داشت.

وی افزود: شهرستان پردیس در مجاورت تهران احداث گردیده و بالعکس تهران دارای آب و هوای مطلوب و کوهستانی می باشد و از قدیم مکان مناسبی برای استفاده تفریحی مردم بوده است.

فرماندار پردیس با اشاره به اینکه به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب تعرض به طبیعت در این منطقه صورت می‌گیرد گفت: برای جلوگیری از اینکه این شهرستان کم کم به یک فضای نامطلوب و نامطبوع تبدیل شود باید برنامه‌ریزی مناسب در حوزه محیط زیست به‌منظور حفظ هوای پاک و طبیعت زیبای آن صورت پذیرد و در این راستا باید از همه اختیارات قانونی حداکثر استفاده انجام گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها