امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80579
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برای ما انسان‌ها زمان در سال‌ها و قرن‌ها اندازه‌گیری می‌شود، با این حال برخی ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برای ما انسان‌ها زمان در سال‌ها و قرن‌ها اندازه‌گیری می‌شود، با این حال برخی از موجودات زنده سیاره ما هزاران سال است که وجود دارند.
از سال 2004 عکاسی به نام «راشل ساسمن» عکس‌هایی از قدیمی‌ترین موجودات زنده سیاره ما گرفته است که امروز هم وجود دارند و برای این کار به تمام کشورهای جهان و بیشتر به مناطقی مانند قطب جنوب و صحرای موهاوی سفر کرده است.
«راشل» به تازگی آخرین کتاب خود در مورد قدیمی‌ترین موجودات زنده در جهان را با کمک دانشگاه شیکاگو منتشر کرد؛ این کتاب 300 صفحه‌ای دارای عکس‌هایی است که «ساسمن» انداخته است.لارتا یا یارتا - شیلی – آتاکاما – لارتا یا به زبان اسپانیایی «یارتا» یک گیاه گلدار بسیار کوچک 3000 ساله است و از قدیمی‌ترین گیاهان است؛ از خانواده چتریان در جنوب آمریکا، پرو، بولیوی، شمال شیلی و غرب آرژانتین وجود دارد و ارتفاع آن بین 3200 و 4500 متر است؛ در تمام طول سال سبز است؛ گل‌های آن به رنگ صورتی یا بنفش کم‌‌رنگ است ترکیب خزه مانند آن از هزاران غنچه درهم روییده روی ساقه‌های بلند و سنگینی تشکیل شده که به سادگی می‌تواند وزن یک انسان را تحمل کند.
بائوباب – گیاه قدیمی 2000 ساله در پارک ملی کروگر– آفریقای جنوبی، قطر تنه 10متر و 47 سانتی‌متر است.
حدود 22 متر ارتفاع دارد  و قطر تاج 38 متر است.استروماتولیت– سنگ‌های لایه لایه هستند که از زمان باستان بر روی زمین‌ها باقی مانده‌اند و تاریخ آن به بیش از 2 میلیارد سال قبل می‌رسد. این تصویر از استروماتولیت 2 تا 3 هزار ساله در استرالیای غربی گرفته شده است.
لیچن – گیاهی بسیار مقاوم در جنوب گرینلند که در سنگ‌های حاوی سیلیس رشد می‌کند و 3000 ساله است.
ولویتس چیا -  این گیاه 2000 ساله در صحرای نامیبیا رشد می‌کند.
آرمیلاریا – گیاه 2400 ساله واقع در پارک ملی مالهور - اورگون در ایالات متحده آمریکا یک نوع قارچ انگلی بر روی درختان و درختچه‌ها است؛ این گیاه 10 گونه دارد.
مرجان – مرجان 2000 ساله در توباگو – این گیاه کروی شکل با سطحی شیاردار شبیه به مغز است در قسمت‌های کم عمق و آب گرم وجود دارد و در تمام اقیانوس‌های جهان یافت می‌شود.
پاندو – این پاندو 80 هزار ساله ریشه زیر زمینی دارد و در یوتا – ایالات متحده است.
شرمن– درخت ماموت 2200 ساله در پارک ملی سکویا– کالیفرنیا، بزرگ‌ترین درخت جهان است؛ به نام غول جنگل معروف است.بریستلکون– یک نوع کاج قدیمی حداقل 5000 سال عمر کرده است و واقع در «وایت مانتن»- کالیفرنیا است؛ در ارتفاع بالا، مناطق خشک و دامنه کوه رشد می‌کند.صنوبر– این صنوبر 9550 ساله در سوئد است؛ این گونه از درختان به شکل مخروط هستند و برگ‌های سوزنی دارند.
اکشنو باکتریا سیبری– بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین سلول‌های باکتریایی 400 هزار ساله در کپنهاگ– دانمارک هستند.
خزه – این خزه 5500 ساله در جزیره ایسلند – به مساحت 14 میلیون کیلومتر در قطب جنوب وجود دارد؛ 98 درصد سطح آن با لایه یخ به ضخامت 6 کیلومتر پوشانده شده است و ساختار زیرزمینی آن ناشناخته است.
جومون سوگی– قدیمی‌ترین درخت که در بالاترین مناطق قرار دارد و قدمت 7000 ساله دارد که در یاکوشیما– ژاپن قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها