امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80580
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش مردم برای حفظ و مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود مطالب آموزشی را منتشر می کند و در عین حال به پرسش‌های مطرح شده از سوی شهروندان در این زمینه پاسخ می دهد.

یادآوری می‌شود شهروندان ایرانی از هر جای ایران می توانند سئوالات مورد نظر خود را درباره مسائل مرتبط با سلامت جسم، سلامت روان،‌بیمارهای واگیر و غیر واگیر و راه‌های پیشگیری و درمان آنها طی تماس با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net مطرح کنند.

علائم سوءظن به همسر 

مظفر روحانی، رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا، با اشاره به علائم اختلالات روانی، نگرانی از انگ خوردن را ویژگی اکثر جوامع عنوان کرد.

مظفر روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به لزوم خود مراقبتی برای پیشگیری از اختلالات روانی اظهار داشت: مهمترین معضلی که در جوامع به ویژه جهان سوم وجود دارد نگرانی از انگ‌ خوردن بیماری اعصاب و روان است به همین دلیل افراد مشکلات خود را نادیده می‌گیرند اکثر آنها می‌دانند دردهای پراکنده، خشونت‌های بی‌دلیل یا کودکان بیش‌فعال دارند اما به متخصصان حوزه بهداشت روان مراجعه نمی‌کنند.

وی افزود: این در حالی است که بعضی بیماری‌ها خفیف هستند اما افراد از ترس انگ خوردن به متخصصان مربوط مراجعه نمی‌کنند تا آنها تبدیل به بیماری‌های مزمن می‌کنند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش تأکید کرد: خانواده‌ها باید به خود مراقبتی در حوزه بهداشت روان حرفه‌ای نگاه کنند وقتی کسی سوءظن دارد باید به روانپزشک یا روانشناس بالینی مراجعه کند زیرا این ویژگی علامت بدی برای اختلالات روانی است.

متن کامل خبر

علت 85 درصد کمردردها

نادر معروفی فیزیوتراپیست، گفت: 85 درصد کمردردها ناشی از اختلال در نحوۀ عملکرد در زندگی، محیط کار و همچنین شیوه و سبک زندگی افراد جامعه است.

وی افزود: به غیر از بیماری‌هایی از جمله مشکلات ژنتیکی و مادرزادی، عفونت‌ها، تومورها، حوادث و کهنسالی که منجر به آسیب در ستون فقرات می‌شود بخش عمده‌ای از اختلالات ستون فقرات ناشی از اختلال در بهداشت حرکتی و نحوۀ عملکرد در زندگی و محیط کار و همچنین شیوه و سبک زندگی افراد جامعه است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: از جمله مواردی که منجر به اختلال در بهداشت حرکتی ستون فقرات بیمار می‌شود مواردی چون آسیب‌های ناگهانی به ستون فقرات، معمولاً در تغییر حالت‌های ناگهانی و به علت عدم آمادگی فیزیکی فرد رخ می‌دهد.

معروفی افزود: همچنین می‌توان به آسیب‌های تدریجی که در اثر تکرار حرکات غلط در دراز مدت ایجاد می‌شوند و در نهایت بی تحرکی و سکون بیش از حد فرد که در حالت‌های ایستا و ساکن در زمان طولانی ایجاد می‌شوند مانند نشستن‌های طولانی مدت پشت میز کار که باعث عدم تعادل بین استراحت و فعالیت فرد می‌گردد ، اشاره کرد.

متن کامل خبر

بدشنوایی، عامل افت تحصیلی کودکان است

سعید ملایری، نایب رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران گفت: حواسپرتی و کم توجهی، بلند صحبت کردن، صدای تلویزیون را بلند کردن و عدم تحمل صداهای بلند، همچنین برخی از مشکلات خواندن و نوشتن در مدرسه نیز ناشی از بدشنوایی کودک است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد اختلالات بدشنوایی کودکان اظهار داشت: اختلال بدشنوایی معمولاً با اختلالات دیگری همچون کم توجهی، بیش‌فعالی و مشکلات یادگیری همراه است.

نایب رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران گفت: در بسیاری از موارد علائم بدشنوایی با اختلالات مشابه آن - کم توجهی و بیش‌فعالی- اشتباه گرفته می‌شود.

دکترای شنوایی شناسی به علائم بدشنوایی اشاره داشت و تصریح کرد: حواسپرتی و کم توجهی، بلند صحبت کردن، صدای تلویزیون را بلند کردن، کلافگی و خسته شدن در محیط‌های شلوغ، فعالیت بیش از اندازه در محیط‌های شلوغ و عدم تحمل صداهای بلند از علائم بدشنوایی است.

 متن کامل خبر

شهروندان ایرانی از سراسر کشور می توانند سؤالات خود را درباره مسائل بهداشتی و درمانی با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net با خبرنگاران گروه بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در میان بگذارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها