امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80585
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، اسرای اداری فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی امروز برای سومین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، اسرای اداری فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی امروز برای سومین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه دادند.

این اسرای فلسطینی در اعتراض به تمدید بازداشت اداری آنها از سوی مسئولان رژیم صهیونیستی اعتصاب کردند.

ریاض الاشقر سخنگوی رسانه ای مرکز تحقیقات اسرای فلسطینی گفت اشغالگران نگرانند اعتصاب غذای اسرای اداری فلسطین به دیگر اسرا هم انتقال یابد به همین دلیل اقدام به شکنجه اسرای اعتصاب کننده کرده و از دیروز هم آنها را به زندان الرمله منتقل کرده و آنها را تحت فشار قرار داده تا دست از اعتصاب بردارند.

الاشقر گفت: شمار زیادی از اسرای اعتصاب کننده سالخورده و دچار بیماری هستند و با اعتصاب کنونی جانشان به خطر افتاده است.

این مقام فلسطینی از کشورهای جهان و نهادهای حقوق بشر بین المللی خواست برای نجات جان این اسرا که 9 تن آنها نمایندگان مجلس قانون‌گذاری فلسطین هستند و بیش از یک بار بازداشت اداری آنها تمدید شده است مداخله کنند.

بازداشت اداری یکی از اقدامات جنجالی تل آویو است که به مقام‌های اسرائیلی اجازه می‌دهد فلسطینیان را بدون تفهیم اتهام یا برگزاری محاکمه تا شش ماه زندانی کنند. دوره حبس این زندانیان برای مدت‌زمان نامحدود قابل تمدید است.

گروه‌های حقوق بشر اغلب از مسئولان زندان‌های اسرائیل به خاطر نقض حقوق بشر در زندان‌های این رژیم  و گزارش‌های منتشر شده مبنی بر مرگ مشکوک زندانیان در بازداشت‌گاه‌ها، انتقاد می‌کنند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها