امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80591
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "آرسنی یاتسنیوک" نخست وزیر موقت که امروز برای دیدار با "متیو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "آرسنی یاتسنیوک" نخست وزیر موقت که امروز برای دیدار با "متیو رنتسی" نخست وزیر ایتالیا و ملاقات با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان به رم سفر کرده بود، در کنفرانس مطبوعاتی بعد از دیدار با همتای ایتالیایی خود مدعی شد که هواپیماهای روسی شب گذشته بطور مکرر حریم هوایی اوکراین را نقض کرده‌اند.

وی در عین حال هشدار داد که اگر روسیه نیروهای حافظ صلح خود را به داخل مرز اوکراین اعزام کند، ارتش این کشور قطعا با این مسئله مقابله خواهد کرد.

پیش از این "استیون اورن" سخنگوی پنتاگون نیز گفته بود که هواپیماهای نظامی روسیه در تاریخ 25 آوریل حریم هوایی اوکراین را نقض کردند. وی جزییات بیشتری در این رابطه اعلام نکرده، ولی بار دیگر از روسیه خواست تا از هر گونه اقداماتی که باعث وخامت بیشتر اوضاع در اوکراین شود، خودداری کند.

نخست وزی ایتالیا نیز در دیدار با یاتسنیوک تاکید کرد که مقامات رم از دولت جدید اوکراین برای برگزاری انتخاباتی دموکراتیک در تاریخ 25 ماه مه و اجرای توافقات ژنو برای حل بحران سیاسی در این کشور حمایت خواهد کرد.

گفتنی است، به نقل از برخی رسانه‌ها، نخست وزیر اوکراین به دلیل نگرانی از افزایش تنش در روابط کشورش با روسیه سفرش به ایتالیا را سریع تمام کرده و عازم کی‌یف شده است.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار