امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80594
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «سید مخدوم رهین» وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان امروز (شنبه) در مراسم ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «سید مخدوم رهین» وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان امروز (شنبه) در مراسم گرامی‌داشت از روز جهانی مطبوعات در کابل، اظهار داشت که آزادی بیان در افغانستان هدیه خارجی‎ها نیست بلکه ثمره تلاش‎ و فداکاری کسانی است که در این راه با از خود گذشتگی خطرها را به جان خریده‌اند.

وی افزود: باوجودی که مطبوعات این کشور در طول 12 سال گذشته پیشرفت‎های چشمگیری داشته اما بایستی فعالیت‎های مطبوعاتی تخصصی و معیاری‎تر شود.

وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان با انتقاد از برخی رسانه‌ها گفت که برنامه‌های برخی رسانه‎ها در این کشور اثرات منفی اخلاقی داشته است.

وی افزود: حجاب در خانواده‌‎های افغان یک ارزش اخلاقی و اصل اساسی رفتاری است، اما برخی رسانه‎ها سریال‎هایی را منتشر می‌کنند که با این اصل سازگاری و سنخیت ندارد و نمی‎توان آسیب‎های اخلاقی و اثرات ناگوار این گونه سریال‎ها را روی ذهنیت و رفتار نسل نوین این کشور نادیده گرفت.

رهین همچنان خاطر نشان کرد که برخی رسانه‎ها در این کشور به شکل انتفاعی و تجارتی فعالیت می‎کنند؛ اما باید محتاط بود که شغل شریف اطلاع رسانی، فدای سودجویی نشود.

گفتنی است که وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان چند روز پیش به مناسب گرامی‌داشت از روز جهانی آزادی مطبوعات چند خیابان در شهر کابل را به نام های « خیابان آزادی بیان» ، «خیابان قانون اساسی»،«خیابان مشروطیت» و «خیابان حقوق بشر» نام‎گذاری کرده بود.

وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، دلیل و انگیزه نامگذاری خیابانی به نام آزادی بیان را توسعه این مفهوم در میان مردم این کشور دانسته است.

پیش از این نیز جاده‎ای به نام «اجمل نقشبندی» خبرنگار کشته شده افغان نامگذاری شده بود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها