امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80596
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  مرتضی درزی رامندی سفیر ایران در لوبلیانا با «سامو خریبار میلیچ» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  مرتضی درزی رامندی سفیر ایران در لوبلیانا با «سامو خریبار میلیچ» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی در لوبلیانا دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار که آخرین وضعیت مناسبات تجاری ایران و اسلوونی و راه‌های گسترش بیشتر همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور و همچنین سفرهای آتی مسئولان اتاق بازرگانی و هیأت‌های تجاری اسلوونی به ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، رامندی زمینه‌های بالقوه برای همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور را با توجه به ظرفیت‌های موجود دو طرف، فراتر از میزان فعلی دانست و فضا را برای افزایش همکاری‌های فیمابین مناسب توصیف کرد.

در این ملاقات که فرانک کواچ دبیر مجمع تجاری ایران و اسلوونی نیز حضور داشت، خریبار رئیس اتاق بازرگانی اسلوونی بر علاقمندی کشورش برای بسط مناسبات تهران – لوبلیانا، به ویژه در حوزه‌های اقتصادی، تجاری و بازرگانی تاکید کرد.

وی با اشاره به حجم مبادلات فیمابین، آمادگی اتاق بازرگانی اسلوونی را برای تسهیل ارتباطات بین تجار و شرکت‌های اسلوونی با طرف‌های ایرانی در جهت ارتقای همکاری‌ها و سطح مبادلات اعلام کرد.

سفیر کشورمان همچنین طی نشستی جداگانه با حضور «یانکو وبر» رئیس پارلمان اسلوونی، آلش کانتاروتی رئیس همکاری‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی، مسئولان وزارت امور خارجه و صاحبان صنایع و نمایندگان شرکت‌های اسلوونی در محل اتاق بازرگانی و صنایع این کشور، در خصوص همکاری‌های پارلمانی، اقتصادی و بازرگانی دو کشور و برنامه‌های آتی در این ارتباط رایزنی و تبادل نظر کد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار