امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80598
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای‌روسیه، حدود 150 نظامی آمریکایی روز شنبه بعنوان بخشی از نیروهایی که در میان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای‌روسیه، حدود 150 نظامی آمریکایی روز شنبه بعنوان بخشی از نیروهایی که در میان بحران‌های به وجود آمده در اوکراین به شرق اروپا اعزام شده‌اند، وارد لیتوانی شدند. این نظامیان از تیپ هوابرد 173 در پایگاه هوایی «سیائولیای» می‌باشند که بخشی از گروه 600 نفری هستند که در یکسری مانورهای نظامی در سراسر سال شرکت می‌کنند.

«دالیا گریبائوسکایت»، رئیس جمهور لیتونی این اقدام را یک اقدام بازدارنده در منطقه اعلام کرد و به خبرنگاران گفت: «ما می‌دانیم که در این وضعیت که دوستان واقعی ما برای کمک می‌آیند، اگر هرکدام از مهمانان ما مجروح شوند، به مفهوم تقابل آشکار نه با لیتوانی بلکه با آمریکا است.»

طبق این گزارش یک گروه از نظامیان نیز روز چهارشنبه هفته گذشته وارد لهستان شدند و حدود 150 نظامی نیز روز جمعه وارد لتونی شدند و قرار است 150 نظامی نیز روز دوشنبه وارد استونی شوند.

پنتاگون روز سه‌شنبه بود که اعلام کرد این 600 نظامی را به چهار کشور لهستان، لتونی، لیتوانی و استونی در شرق اروپا و برای رزمایش‌های نظامی اعزام می کند.

با اینحال، روسیه رزمایش‌های نظامی گسترده‌ای را در نزدیکی مرز خود با اوکراین صورت داده است و اعلام کرده که شیوع خشونت در شرق اوکراین و نظامی کردن منطقه توسط آمریکا و همپیمانانش مسکو را وادار کرده تا واکنش نشان دهد.

عملیات نظامی دولت اوکراین نیز چند روزی است علیه معترضان مخالف کی‌یف در شرق اوکراین آغاز شده است. اوکراین در این عملیات که تا کنون به کشته و وجروح شدن شماری از مخالفان منجر شده، از 11 هزار سرباز، 160 تانک، 230 خودروی زرهی و دستکم 150 قطعه توپخانه استفاده کرده است.

انتهای پیام/ج

 
برچسب ها:
آخرین اخبار